Dyskusja wikiprojektu:Ukraina


Dyskusja wikiprojektu:Ukraina w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Dofinansowanie do zakupu książek!edytuj kod

Stowarzyszenie Wikimedia Polska może dofinansować zakup ksiązek, które są potrzebne do uzupełniania/poszerzania/weryfikowania itd. haseł. Nie ma potrzeby się żyłować, wystarczy złożyć wniosek: chapter:Wikikonkurs/książki. Kasa za zakup książek będzie po prostu zwracana na podstawie faktury. Pozdrawiam i obfitych zakupów życzę. Przykuta (dyskusja) 18:54, 3 lis 2008 (CET)

Funkcjonowanie wikiprojektówedytuj kod

Osoby działające w wikiprojekcie zapraszam do wypełnienia ankiety ;) Wikipedysta:Przykuta/wikiprojekty - pytania. Proszę nie wpisujcie odpowiedzi na stronie, tylko jeżeli chcielibyście wziąć w tym udział - skopiujcie pytania i prześlijcie z odpowiedziami na maila: przykuta (at) o2.pl. Wyniki zaprezentowałbym na konferencji w Częstochowie (w czerwcu) oraz w postaci większego raportu na wiki. Nie są to badania reprezentatywne, chciałbym na razie poznać lepiej jak funkcjonują wikiprojekty - może się to, mam nadzieję, przydać do ich usprawniania. Pytania możecie uważać za tendencyjne :) Proszę tylko - prześlijcie, jeśli możecie odpowiedzi do soboty - chciałbym w krótkim czasie je zebrać. Pytań jest trochę za dużo, by wrzucać na stronę meta (jak do tej pory to robiłem). Wyselekcjonuję najczęstsze odpowiedzi - wtedy będzie można na bieżąco uzupełniać na wiki - na razie terra incognita. Przykuta (dyskusja) 17:48, 25 mar 2009 (CET)

Matrix, czyli Wikiprojekty vs problemyedytuj kod

Od paru miesięcy powstają inicjatywy włączania wikiprojektów w specjalne akcje (poczekalnia, czywiesz). Jakiś czas temu poprosiłem także uczestników projektów o udział w ankiecie (sekcja wyżej ;), co pozwoliło mi na dookreślenie czym zajmują się wikiprojekty w polskiej Wikipedii. Tak powstała strona Wikipedia:Macierz. Dzisiaj z okazji WP:DNA chciałbym prosić was o utworzenie strony Wikipedia:Propozycje tematów/Ukraina i zapełnienie czerwonymi linkami (a następnie ich zaniebieszczanie) oraz do tabelki na stronę Wikipedia:Brakujące hasła. Jeżeli chcecie aktywnie uczestniczyć przy zbieraniu i zaniebieszczaniu czerwonych linków, wpiszcie się w odpowiednie miejsce w tabelce Matrixa :). Prosiłbym też o dodanie do obserwowanych strony Wikipedia:Propozycje tematów/Nowe i ewentualne przejrzenie stron w kategorii Kategoria:Najbardziej potrzebne strony oraz przerzucenie zagadnień z tematyki waszego wikiprojektu na podstronę.

Do każdego zadania wikiprojektów jest przypis, do czego faktycznie się dane zadanie odnosi. Pod tabelką są także "dobre praktyki" - tam sugerujemy, jak dane zadanie wykonywać, aby to przynosiło efekty. To może się wszystkim nam przydać.

Z góry dzięki. Przykuta (dyskusja) 11:16, 6 cze 2009 (CEST)

Może wreszcie czas zakończyć nikomu niepotrzebny spóredytuj kod

Witam, patrząc na historię "dyskusji" pomiędzy użytkownikami Andros64 i Pawski widzę nieustanny konflikt. Sądze, że bez merytorycznego rozwiązania spornych kwesti będziemy nieustannie skazani na wzajemne emocjonalne, niewłaściwe wypowiedzi bardziej odnoszące się do osoby a zdecydowanie mniej do meritum sporu. Sądze, że warto i trzeba to zakończyć. Teraz, bez ogladania się na przeszłość. Bez wracania do tego co, kto, kiedyś powiedział, przy założeniu, że dystutujemy z hasłem, merytorycznymi argumentami, żródłami a nie z intencjami (bo wiemy i traktujemy to jako pewnik, że wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o jakość treści zawartych w haśle/hasłach) dysutanta/dyskutantów. I serdecznie prosze bez żadnych difów, bez żadnych cytowań, bez żadnych "Wtedy a wtedy powiedział, że..." bo znowu wrócimy do emocjonalnej, pełnej uprzedzeń "przeszłości". Jest tu i teraz. Zachęcam do rozwiązania sporu.--Tokyotown8 (dyskusja) 14:58, 23 mar 2011 (CET)

  • Nieaktualne, obaj Panowie zostali zablokowani na miesiąc i nic nie wskazuje aby miało się to zmienić. Bez chęci nawiązania merytorycznych relacji i dyskusji pozostaną blokady i wzajemne "oskarżenia". Cóż, mam takie osobiste wrażenie, że może cały fun jest właśnie w takim sposobie "dyskutowania"?--Tokyotown8 (dyskusja) 22:14, 23 mar 2011 (CET)

Ukrainian American Veteransedytuj kod

New article in English Wikipedia, needs translating. Thank you. 184.42.13.2 (dyskusja) 23:47, 14 cze 2011 (CEST)

Major General Nicholas Krawciwedytuj kod

New English article about Major General Nicholas Krawciw. Translation into Polish is needed, please. Thank you. 184.42.13.2 (dyskusja) 14:54, 16 cze 2011 (CEST)

Zaproszenie do PopArtuedytuj kod

Zlecenieedytuj kod

Witam! W wikiprojekcie jestem w sumie nowy, ale mam zadanie dla ludzi z odrobiną czasu. Trzeba stworzyć na wzór ukraińskiej wikipedii kategorię Herby rejonów Ukrainy, która będzie dzielić się na kategorie poszczególnych obwodów, a następnie skategoryzować artykuły o tychże herbach. Niestety pojutrze wyjeżdżam i nie mogę się tym zająć. Z góry dziękuję, jeśli ktoś się za to zabierze. --MatiOmlet (dyskusja) 00:05, 12 sie 2012 (CEST)

Prośba technicznaedytuj kod

Dzień dobry/dobry wieczór. Mam jedną małą prośbę techniczną dotyczącą strony Waszego wikiprojektu. To nietrudne. Proszę, przeczytajcie do końca :)

Nie wiem czy wiecie, stworzyłem gadżet mający na celu znaczne ułatwienie zgłaszania artykułów do rubryki „Czy wiesz…” na stronie głównej, w jego gestii leży również informowanie odpowiednich wikiprojektów o zgłoszeniu. Każdy z 164 wikiprojektów ma wybrane inne miejsce do wstawiania szablonu {{Czy wiesz - wikiprojekt}}:

  1. wybrana sekcja na stronie projektu
  2. nowa sekcja na stronie dyskusji
  3. wybrana sekcja na stronie dyskusji
  4. i inne.

Czy możecie (w tej dyskusji gadżetu) napisać gdzie Wam zgłaszać CzyWiesze? Sam musiałbym analizować każdy projekt i jego stronę dyskusji (>300 stron), więc rozsyłam tę wiadomość automatycznie i liczę na Waszą (max. dwuminutową) współpracę :) Pozdrawiam, Kaligula (dyskusja) 20:39, 20 lis 2012 (CET)

Witam z nowym artykułemedytuj kod

Witam wszystkich uczestników projektu, na powitanie opublikowałem dziś artykuł Sanktuarium Matki Bożej w Rudkach na Ukrainie. Interesuję się ogólnie Ukrainą, którą odwiedziłem w 2009 roku. Nie dysponuję dużą ilością czasu, jestem studentem, ale z biegiem czasu myślę że stworzę parę artykułów. Pozdrawiam :)

Zaproszenie do akcjiedytuj kod

Może warto byłoby rozwinąć hasła związane z Ukrainą? Miloszk22 (dyskusja) 11:21, 9 maj 2013 (CEST)

Protesty na Ukrainie (2013) Pomarańczowa rewolucjaedytuj kod

Witam! Ostatnio na Ukrainie trwają protesty opozycji. W Innych Wikipediach hasło o protestach jest rozbudowane, a na pl wiki to zaledwie zalążek. Podobnie rzecz się ma z hasłem Pomarańczowa Rewolucja które jest pozbawione materiałów źródłowych. Ja nie mam takich umiejętności aby przetłumaczyć te hasła na zadowalającym poziomie. Czy ktoś mógłby się zająć tymi hasłami? Biedronki (dyskusja) 11:35, 4 gru 2013 (CET)

Kazymyr Patrylakedytuj kod

Stworzyłem wstępnie biogram Kazymyr Patrylak, ale chciałbym go jeszcze ubogacić treściowo, jednak nie znam j. ukraińskiego. Znalazłem jedno dobre oficjalne źródło biograficzne tej osoby - tutaj (strona 22 pliku, a 386 wersji skanowanej), poza tym drugie źródło jest na instytutu, a ponadto można się posiłkować wersją na ukraińskiej wiki. Czy ktoś z Was miałby ochotę i czas uzupełnić biogram na podstawie tych źródeł (chodzi mi o informacje które tam są, w tym dziedziny i zakres pracy naukowej i jeśli jest, to kwestię jego udziału w usuwaniu skutków katastrofy czarnobylskiej, bo jest właściwie najciekawsze zagadnienie)? Lowdown (dyskusja) 18:46, 27 gru 2013 (CET)

Boguszówkaedytuj kod

Hi everyone! Sorry for writing you in English, but I don't know Polish. Can somebody help me with article "Boguszówka"? It seems like someone vandalized it, because i don't understand about what village it. I want to link it on wikidata with ukrainian article, but I don't know wich. Thanks! Шиманський Василь (dyskusja) 07:04, 10 lut 2018 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikiprojektu:Ukraina" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy