Dzień dobry TVN


Dzień dobry TVN w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Prowadzący Dzień dobry TVN (od lewej): Kinga Rusin, Piotr Kraśko, Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik i Magda Mołek Biurowiec Marszałkowska 76, w którym nagrywany jest program

Dzień dobry TVN, w skrócie DDTVNpolski poranny magazyn emitowany na antenie TVN codziennie od 8:00 do 11:30. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Inne stałe elementy to kącik kulinarny, relacje reporterów, cykliczne bloki i prognoza pogody. 28 listopada 2013 wyemitowano 2000. wydanie programu.

Program retransmitowany jest także na antenie polonijnej stacji iTVN.

Od 2010 w czasie wakacji letnich program ten jest zastępowany przez Dzień dobry wakacje, który jest emitowany wyłącznie w weekendy. Oprócz tego, po głównym wydaniu programu emitowana była seria Dzień dobry TVN extra, prezentująca wywiady z aktorami filmów.

Spis treści

Wydania i prowadzący | edytuj kod

Program Dzień dobry TVN zadebiutował 3 września 2005. Przez pierwsze dwa lata program emitowany był wyłącznie w weekendy. We wrześniu 2007 liczba wydań została zwiększona do siedmiu w tygodniu.

Wydania weekendowe zawierają także serwisy informacyjne TVN24, przygotowywane specjalnie dla Dzień dobry TVN (samo TVN24 w tym samym czasie emituje swój Poranek, z odrębnymi serwisami). Ponadto program zawiera codzienne przeglądy prasy.

Dodatkowe serie | edytuj kod

Studio | edytuj kod

Program nadawany jest na żywo ze studia TVN w Śródmieściu Warszawy, położonego kilka kilometrów od gmachu Media Business Centre. Studio urządzono na najwyższym piętrze budynku Marszałkowska 76 Office Center zlokalizowanego na rogu ulic Marszałkowskiej i Hożej. Duże okna sprawiają, iż niektóre segmenty realizowane są na tle panoramy ścisłego centrum Warszawy. W tym samym studiu realizowany był również program publicystyczny Kawa na ławę. Ujęcie z zainstalowanej w budynku kamery, pokazujące m.in. Pałac Kultury i Nauki, było wykorzystywane podczas pierwszych kilku sekund każdego wydania Faktów TVN (jako tło dla zegara).

Serwis internetowy | edytuj kod

Oficjalny serwis internetowy programu Dzień dobry TVN udostępnia materiały emitowane w telewizji i powstaje w redakcji internetowej TVN.

Przypisy | edytuj kod

  1. W porze wakcji również jako Dzień dobry wakacje.
  2. Dzień dobry wakacje: 3 lipca 2010
  3. Dzień dobry wakacje: od 2010
  4. Andrzej Sołtysik wraca do „Dzień dobry TVN”. Zastąpi Jarosława Kuźniara, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-22]  (pol.).
  5. a b https://teleshow.wp.pl/agnieszka-wozniak-starak-wraca-do-dzien-dobry-tvn-zastapi-kinge-rusin-6543937243818560a .goły link w tytule
  6. Piotr Kraśko odchodzi z "Dzień Dobry TVN". Dziennikarz zastąpi w "Faktach" Justynę Pochanke, www.rmf.fm [dostęp 2020-07-24]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Dzień dobry TVN" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy