Dziennik Polska-Europa-Świat


Dziennik Polska-Europa-Świat w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Naomi Klein i Jan Krzysztof Bielecki na tle logo dziennika

Dziennik Polska-Europa-Świat – polska gazeta codzienna o zasięgu ogólnokrajowym, wydawana w latach 2006–2009 początkowo przez firmę Axel Springer Polska, później przez grupę wydawniczą Infor PL. Ukazywała się od 18 kwietnia 2006 do 12 września 2009.

Spis treści

Opis | edytuj kod

Gazeta ukazywała się sześć razy w tygodniu w objętości 48 lub 40 stron, miała cztery stałe dodatki tematyczne oraz codzienny dodatek regionalny „Warszawa”. W soboty ukazywał się dodatek Magazyn. Od 22 maja 2007 jego dodatek ekonomiczny stanowił „The Wall Street Journal Polska” – polskojęzyczna wersja „The Wall Street Journal”.

Gazeta posiadała wydanie internetowe – dziennik.pl, istniała opcja prenumeraty wersji elektronicznej[2].

We wrześniu 2009 w wyniku połączenia z „Gazetą Prawną” powstał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Redaktorzy naczelni | edytuj kod

Autorzy | edytuj kod

W „Dzienniku” ukazywały się również publikacje m.in. Grzegorza Brzozowicza, Pawła Huelle, Zdzisława Krasnodębskiego, Marcina Króla, Ryszarda Legutki, Antoniego Libery, Tomasza Lisa, Rafała Matyi, Sławomira Sierakowskiego, Jadwigi Staniszkis, Tomasza Terlikowskiego, Jacka Żakowskiego, Normana Podhoretza, Vladimira Bukovskiego, Olega Gordijewskiego, Olega Kalugina, Herberta Romersteina i in.

Dodatki tematyczne | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. media2.pl
  2. Zamów E-wydania DZIENNIKA, Dziennik.pl [zarchiwizowane z adresu 2008-04-03] .
  3. Axel Springer
Na podstawie artykułu: "Dziennik Polska-Europa-Świat" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy