Dziewczyny, które zabiły Chloe


Dziewczyny, które zabiły Chloe w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dziewczyny, które zabiły Chloe (ang. The Wicked Girls) – powieść kryminalna z 2012, autorstwa brytyjskiej pisarki Sereny Mackesy (pseud. Alex Marwood - pierwsza powieść pod tym pseudonimem)[1].

Fabuła | edytuj kod

Dwie jedenastolatki - Bel i Jade skazano 25 lat wcześniej za zabicie kilkuletniej dziewczynki - Chloe. W czasie trwania akcji powieści mają już zmienioną tożsamość i są na zwolnieniach warunkowych jako Kirsty Lindsay (dziennikarka) i Amber Gordon (kierowniczka działu sprzątaczek w lunaparku Funnland). Spotykają się przypadkiem, gdy w nadmorskim, zaniedbanym kurorcie Whitmouth dokonano serii morderstw. Ich powiązania nie mogą wyjść na światło dzienne - jednym z warunków zwolnienia jest nieutrzymywanie kontaktów między nimi[1].

Nagrody i opinie | edytuj kod

Powieść otrzymała Edgar Allan Poe Award w kategorii Najlepsza Powieść roku 2014. W 2013 nominowana była do nagrody International Thriller Writers. Przetłumaczona została na 17 języków[1].

Val McDermid określiła powieść jako genialnie zakomponowaną. Pochwalił ją również Stephen King[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d Alex Marwood, Dziewczyny, które zabiły Chloe, nota bibliograficzna, Albatros, Warszawa, 2015, ​ISBN 978-83-7885-390-9
Na podstawie artykułu: "Dziewczyny, które zabiły Chloe" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy