Ed Warby


Ed Warby w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Edward R. Warby (ur. 7 marca 1968 w Rotterdamie[1]) – perkusista znany z grania w grupie Gorefest i w projekcie Ayreon. W 1982 dołączył do zespołu Agressor, a następnie grał w grupie Elegy od 1987 roku. W 1992 zastąpił poprzedniego perkusistę zespołu Gorefest. Dołączając się do zespołu musiał przygotować się do sesji nagraniowej albumu False. Przerobienie całości materiału zajęło mu dwa tygodnie, dlatego producent muzyczny Colin Richardson nazwał go Szybki Eddy. Po rozpadzie Gorefest w 1998, wziął udział w reaktywacji zespołu w 2004 roku[2].

W 1998, Arjen Anthony Lucassen zaproponował Edowi grę na albumie Into the Electric Castle, ponieważ był pod wrażeniem jego dokonań i umiejętności technicznych prezentowanych z Gorefest. Od tego czasu Ed grał na wszystkich albumach Ayreon i Star One z wyjątkiem Universal Migrator Part 1: The Dream Sequencer. Brał również udział w ponownym nagrywaniu Actual Fantasy (oryginalnie na albumie znalazł się automat perkusyjny).

Dyskografia | edytuj kod

 Zobacz więcej w artykule Star One (zespół muzyczny), w sekcji Dyskografia.  Zobacz więcej w artykule Hail of Bullets, w sekcji Dyskografia.

Przypisy | edytuj kod

  1. Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives - Ed Warby (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2017-01-04].
  2. Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives - Gorefest (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2017-01-04].
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Ed Warby" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy