Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa


Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Elżbieta Helena Janiszewska-Kuropatwa (ur. 1946) – polska inżynier, nauczyciel akademicki, urzędnik, ekonomistka, polityk, od 2006 do 2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Budownictwa.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest mianowanym urzędnikiem służby cywilnej, posiada przyznany III stopień służbowy.

Pracowała w konsorcjach budowlanych jako kierownik budowy i przygotowania inwestycji oraz dyrektor ds. technicznych w zakresie programowania i przygotowania do realizacji inwestycji. W latach 1995–2005 pełniła funkcję dyrektora departamentu wyrobów budowlanych w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Była też wykładowcą na Politechnice Warszawskiej oraz w SGH.

Jest współautorem publikacji: Monografia powodzi – lipiec 1997 r., Dorzecze Odry i Dorzecze Wisły oraz komentarza do Prawa budowlanego (2006). Była również konsultantem Banku Światowego.

Była doradcą Samoobrony RP ds. infrastruktury. 23 czerwca 2006 z rekomendacji tej partii objęła stanowisko wiceministra budownictwa[1], który sprawowała do 5 lutego 2008 (od października 2007 w ramach Ministerstwa Infrastruktury).

W październiku 2008 została członkiem zarządu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa[2].

Odznaczenia | edytuj kod

W 2000, za wybitne zasługi w pracy zawodowej w dziedzinie nadzoru budowlanego, została odznaczona przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Zmiany w resorcie budownictwa. interia.pl, 16 sierpnia 2007.
  2. Informacje w wyszukiwarce podmiotów w KRS
  3. M.P. z 2001 r. nr 5, poz. 91

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Elżbieta Janiszewska-Kuropatwa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy