Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności


Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności – polska papierowa encyklopedia tematyczna (gerontologiczna) wydawana pod redakcją naukową prof. Adama Alfreda Zycha w latach 2017-2018[1].

Interdyscyplinarna encyklopedia składa się z pięciu tomów: pierwszego (hasła od A do G), drugiego (hasła od H do O), trzeciego (hasła od P do Ś), czwartego (hasła od T do Ż) i piątego (uzupełnienie haseł od A do Z, bibliografia, netografia, filmografia, dokumenty urzędowe, spis autorów w kolejności alfabetycznej i płyta CD). Hasła wiążące się z tematem głównym publikacji pochodzą z obszaru nauk humanistycznych, społecznych oraz medycznych, stanowiąc kompendium wiadomości o starości, procesie starzenia się człowieka, a także niepełnosprawności. Autorzy sięgają do zasobów wiedzy andragogicznej, edukacyjnej, medycznej, filozoficznej, jak również do pracy socjalnej, opieki pielęgnacyjnej i polityki społecznej[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Justyna Hołyst, Recenzja książki: Adam A. Zych (red.), Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności, t. 4, Fundacja Thesaurus Silesiae – Skarb Śląski, Katowice 2017, w: Praca Socjalna, nr 4/2018, s. 165-170, ISSN 0860-3480
Na podstawie artykułu: "Encyklopedia starości, starzenia się i niepełnosprawności" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy