Eustachy Scrubb


Eustachy Scrubb w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eustachy Klarencjusz Scrubb (oryg. Eustace Clarence Scrubb) – postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów cyklu Opowieści z Narnii, kuzyn rodzeństwa Pevensie. Po raz pierwszy występuje w Podróży „Wędrowca do Świtu”, kiedy wraz z Łucją i Edmundem zostaje przeniesiony do Narnii.

Jest rozpieszczonym, samolubnym i egoistycznym chłopakiem, ale pod wpływem zmiany w smoka, a potem spotkania z Aslanem zmienia się (podobnie jak wcześniej Edmund). Drugi raz Scrubb pojawia się w Narnii w historii Srebrne krzesło, gdzie wraz z Julią Pole i Błotosmętkiem podejmuje się misji odnalezienia zaginionego królewicza Riliana. Trzecie przybycie do Narnii jest związane z ostatnim tomem „Opowieści z Narnii” - „Ostatnią bitwą”, gdzie wraz z Julią pomagają królowi Tirianowi i są świadkami końca tej krainy.

Ekranizacja | edytuj kod

Eustachego w ekranizacji trzeciego tomu Narnii - Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu (2010) zagrał Will Poulter[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Eric Eisenberg: Chronicles of Narnia Actor Joins Pot Comedy We're The Millers. cinemablend.com, 25.06.2012. [dostęp 10.07.2020].
Opowieści z Narnii (autor: C.S. Lewis)
Na podstawie artykułu: "Eustachy Scrubb" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy