F1 Racing Championship


F1 Racing Championship w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

F1 Racing Championship (znana też jako F1 Championship '99) – gra z serii gier o tematyce Formuły 1 tworzonych przez Ubisoft Studios[1]. Po raz pierwszy ukazała się 22 marca 2001 roku, 4 września 2001 roku miała premierę w Polsce[1].

Spis treści

Rozgrywka | edytuj kod

F1 Racing Championship to bardzo realistyczna gra symulująca mistrzostwa Formuły 1 w sezonie 1999. W grze zostały dokładnie odwzorowane tory, zespoły i bolidy. Gracz może wziąć udział w pojedynczym wyścigu lub w pełnym sezonie Formuły 1 w 1999 roku. Gra ma dynamiczną, trójwymiarową grafikę wykorzystującą akceleratory (70,000 polygonów na trasę) oraz realistyczną fizykę jazdy bolidów, została ona stworzona przy współpracy specjalistów z Formuły 1. Gra najbardziej ze wszystkich symulacji Formuły 1 wydanych do 2002 roku, oddawała zachowanie się bolidów na torze. W grze zawarto rozbudowany system powtórek oraz możliwość oglądania ich z wielu kamer. W grze uwzględniono zmienne warunki atmosferyczne, które wpływają na zachowanie się bolidów. W grze występuje zaawansowana sztuczna inteligencja kierowców, która jest złożona z 70. parametrów[1].

Odbiór gry | edytuj kod

Gra została pozytywnie przyjęta przez dziennikarzy, uznali oni, że gra jest najlepszą symulacją Formuły 1 w historii[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d e f g h i j k F1 Racing Championship (pol.). gry-online.pl. [dostęp 2010-11-09].
  2. Fishbone – News F1 Racing Championship – Joystick n°121 strona 46 – grudzień 2000

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "F1 Racing Championship" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy