Falls Count Anywhere match


Falls Count Anywhere match w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Falls Count Anywhere matchodmiana walki w wrestlingu.

Spis treści

Zasady | edytuj kod

W Falls Count Anywhere matchu przypięcia liczone są nie tylko w ringu, ale również poza nim. Niemożliwa jest w nim wygrana poprzez wyliczenie pozaringowe. Jako, że walka może mieć miejsce w różnych częściach areny (np. na zapleczu), często wprowadza się w nią brak dyskwalifikacji – dzięki temu wrestlerzy mogą używać znalezionych przedmiotów[1].

Przypięcia nie są jednak liczone dosłownie wszędzie – liczenie ich ogranicza się do przypięć wewnątrz areny. Wyjątkiem od tej reguły była walka pomiędzy Hardcore Hollym a Al Snowem na gali St. Valentine's Day Massacre: In Your House, w której Holly przypiął Snowa na brzegu rzeki Missisipi[2].

Wariacje | edytuj kod

Wariacją tego starcia może być walka, w której przypięty poza ringiem zawodnik musi wrócić do ringu w przeciągu wyznaczonego czasu, liczonego przez sędziego (liczenie do 10 lub 30). Jeżeli wrestler zdoła dotrzeć do ringu, walka jest kontynuowana. Kolejną wariacją jest Submissions Count Anywhere match, odbywający się na takich samych zasadach, co Falls Count Anywhere match, lecz aby wygrać należy zmusić przeciwnika do poddania się[3].

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Online World of Wrestling. onlineworldofwrestling.com. [dostęp 2016-03-22].
  2. Al Snow vs. Hardcore Holly - Hardcore Championship Match: St. Valentine's Day Massacre 1999. wwe.com. [dostęp 2016-03-22].
  3. D-Generation X vs. The Legacy: WWE Breaking Point - Submissions Count Anywhere Match. wwe.com. [dostęp 2016-03-22].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Falls Count Anywhere match" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy