Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts


Na mapach: 40°46′27″N 73°59′08″W/40,774167 -73,985556

Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts – średnia szkoła muzyczna i teatralna w Nowym Jorku. LaGuardia jest szkołą publiczną (Nr. 485), której patronem jest były burmistrz Nowego Jorku Fiorello La Guardia i utrzymywaną przez Nowojorski wydział szkolnictwa. Szkoła powstała w 1984 roku z połączenia dwóch szkół o wieloletnich tradycjach: The High School of Music Art (1934) i High School of Performing Arts (1947). Celem szkoły jest przygotowanie uczniów do profesjonalnych karier w zakresie muzyki instrumentalnej, muzyki wokalnej, sztuki aktorskiej, sztuki tanecznej oraz sztuk plastycznych. Szkoła oferuje również przygotowanie do zawodów technicznych takich jak scenograf czy choreograf.

Co roku szkoła otrzymuje kilkanaście tysięcy aplikacji, z czego wyłanianych jest około 600 uczniów, którzy mają możliwość rozpoczęcia nauki w LaGuardia High School w kolejnym roku szkolnym. Przesłuchania odbywają się zwykle w październiku - listopadzie każdego roku. Uczniowie starający się o przyjęcie do LaGuardii muszą zdać egzamin, który zwykle trwa około 3 godzin. Jako szkoła publiczna LaGuardia przyjmuje tylko uczniów będących rezydentami miasta Nowy Jork.

Uczniowie LaGuardia, poza specjalnymi zajęciami studyjnymi w wybranej dziedzinie, przerabiają materiał nauczania normalnej szkoły średniej. W przypadku nie zaliczenia zajęć koserwatoryjnych lub studyjnych pozwala to absolwentom uzyskać dyplom ukończenia powszechnej szkoły średniej.

Sławni absolwenci | edytuj kod

Aktorzy

Wokaliści, kompozytorzy, rapperzy, muzycy nowocześni

Kompozytorzy

Dyrygenci

Muzycy klasyczni

Śpiewacy klasyczni

Muzycy jazzowi

Reżyserzy

Producenci

Na podstawie artykułu: "Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy