Flintstonowie: Wielkie Łubu-dubu


Flintstonowie: Wielkie Łubu-dubu w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Flintstonowie: Wielkie Łubu-dubu (ang. The Flintstones & WWE: Stone Age SmackDown!) – amerykański film animowany z 2015 roku w reżyserii Spike’a Bandita i Tony’ego Cervone’a oraz wyprodukowany przez Warner Home Video i WWE Home Video. Jest to drugi film wytwórni Warner Bros. Animation w koprodukcji z WWE Studios zaraz po Scooby Doo: WrestleMania – Tajemnica ringu z 2014 roku. Film zaispirowany serialem Flinstonowie.

Premiera filmu miała miejsce 10 marca 2015 w Stanach Zjednoczonych na DVD i Blu-ray[1]. W Polsce film został wydany na DVD przez Galapagos Films 27 marca 2015.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Akcja filmu rozgrywa się w epoce kamienia łupanego, a także skupia się na kolejnych perypetiach dwóch rodzin jaskiniowców – Freda i Wilmy Flintstonów oraz Barneya i Betty Rubble’ów. Kiedy Fred traci pieniądze przeznaczone na rodzinne wakacje, postanawia zrealizować plan, aby go z powrotem odzyskać. Organizuje imprezę sportową, w którym jego przyjaciel, Barney Rubble ma wziąć udział w pierwszym w historii prehistorycznych zawodach WWE, aby stanąć do walki z gwiazdami wrestlingu, m.in. Johnem Cenastone czy Reyem Mysteriopalem. Zwycięzca może być tylko jeden, a całe wydarzenie z wrestlingu poprowadzi nie kto inny jak... Fred Flintstone.

Obsada | edytuj kod

Wersja polska | edytuj kod

Wystąpili:

W pozostałych rolach:

Dystrybucja na terenie Polski: Galapagos Films
Wersja polska: Master Film
Dialogi i reżyseria: Dariusz Dunowski
Tłumaczenie: Hanna Osuch
Dźwięk i montaż: Jacek Osławski
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak

Lektor: Kacper Kaliszewski

Przypisy | edytuj kod

  1. Amanda McMahon: Stone Age Smackdown time! Flinstone and WWE fans! Giveaway! March 2015. Attached Moms, 2015-03-09. [dostęp 2015-03-17].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Flintstonowie: Wielkie Łubu-dubu" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy