Flintstonowie (film)


Flintstonowie (film) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Flintstonowie (tytuł oryg. The Flintstones) – amerykański komediowy film fabularny powstały na podstawie serialu animowanego Flintstonowie, wyprodukowany w 1994 roku przez Universal Pictures i Amblin Entertainment. Film doczekał się prequela pt. Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas! po 6 latach.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Flintstone’owie i Rubble’owie to rodziny z epoki kamienia łupanego. Fred i Barney pracują w kamieniołomach wysadzając skały. Fred daje Barney'owi trochę pieniędzy, aby mogli zaadoptować dziecko. Kiedy przystępują do testu, który decyduje o tym, kto powinien zostać nowym wiceprezydentem firmy, Fred nie radzi sobie zbyt dobrze, więc Barney odwdzięcza mu się odpowiedziami na pytania testowe. W końcu Fred udaje się na wymarzone stanowisko i uświadamia sobie, że jest manipulowany przez Cliffa Vandercave’a.

Obsada | edytuj kod

Polska wersja | edytuj kod

Film posiadał pięć wersji lektorskich - pierwszą wydaną na VHS przez ITI Home Video, drugą - nagraną dla RTL7 (obecnie TVN7) przez Studio Start w Łodzi, trzecią - dla TVN przez ITI Film Studio, czwartą - przez studio nagraniowe Agencji Filmowej TVP i piątą - dla TV PULS przez Studio Publishing.

Ciekawostki | edytuj kod

  • Choć akcja komedii rozgrywa się w czasach prehistorycznych, możemy również spotkać nawiązania do czasów współczesnych m.in. rozmowy telefoniczne, zakupy w supermarkecie, płacenie kartą płatniczą, korzystanie z komunikacji miejskiej czy gra w kręgle.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Flintstonowie (film)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy