Framed Youth: The Revenge of the Teenage Perverts


Framed Youth: The Revenge of the Teenage Perverts w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Framed Youth: The Revenge of the Teenage Perverts (Kadr młodych. Zemsta nastoletnich zboczeńców) – film dokumentalny, nakręcony w 1982 r. w Londynie, poświęcony homoseksualizmowi.

Wykonany w technice VHS jest rezultatem projektu filmowego przeprowadzonego wolontarystycznie w czasie sześciu miesięcy 1982 r. przez grupę 25 młodych Brytyjczyków. Zrealizowany jest w formie humorystycznego ulicznego wywiadu przeplatanego filmowym kolażem i scenami nakręconymi w londyńskich klubach. Młodzi ludzie pytają przechodniów o ich zdanie na temat homoseksualizmu, konfrontując ich opinie z osobistymi wypowiedziami nastoletnich gejów i lesbijek.

W projekcie tym wzięli udział znani z późniejszej kariery artystycznej: wokalista Jimmy Somerville, reżyser i twórca instalacji plastycznych Isaac Julien oraz filmowiec Konstantinos Giannaris (Κωνσταντίνος Γιάνναρης). Na planie spotkali się także po raz pierwszy muzycy, którzy stworzyli rok później brytyjską grupę popową Bronski Beat.

Spis treści

Pełna obsada | edytuj kod

Nagroda | edytuj kod

Film zdobył w 1984 r. nagrodę im. Johna Griersona przyznaną przez Brytyjski Instytut Filmowy za najlepszy dokument 1983 r.

Przypisy | edytuj kod

  1. Źródło: BFI, 26 września 2007 r.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Framed Youth: The Revenge of the Teenage Perverts" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy