Fran Jeffries


Fran Jeffries w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fran Jeffries; właściwie Frances Ann Makris (ur. 18 maja 1937 w San Jose; zm. 15 grudnia 2016 w Los Angeles[1]) – amerykańska piosenkarka, modelka, tancerka i aktorka filmowa pochodzenia greckiego.

Była m.in. wykonawczynią piosenki pt. Meglio Stasera, którą śpiewała w popularnej komedii Blake’a Edwardsa Różowa Pantera (1963), w scenie gdy prowokacyjnie tańczyła wokół kominka. Zagrała także w kilku innych filmach; m.in. u boku Elvisa Presleya w komedii muzycznej Harum Scarum (1965).

W 1971 pojawiła się po raz pierwszy w Playboyu; po raz drugi jej zdjęcia ukazały się w czasopiśmie w 1982, gdy miała 45 lat.

Urodziła się jako córka greckich imigrantów. Była czterokrotnie zamężna; m.in. z reżyserem Richardem Quinem. Wszystkie związki zakończyły się rozwodami. Z małżeństwa z aktorem Dickiem Haymesem miała jedyną córkę Stephanie (ur. 1959).

Zmarła w wieku 79 lat w swoim domu w Los Angeles w następstwie choroby nowotworowej.

Filmografia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Fran Jeffries, an Actress Who Performed a Sexy Samba in ‘The Pink Panther,’ Dies at 79 (ang.). nytimes.com. [dostęp 2016-12-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-21)].

Bibliografia | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Fran Jeffries" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy