Free (album Kate Ryan)


Free (album Kate Ryan) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

"Free" to czwarty album studyjny nagrany przez belgijską wokalistkę dance Kate Ryan. Płyta została wyprodukowana przez Niclasa Kingsa i Niklasa Bergwalla. Longplay ukazał się na rynkach muzycznych w całej Europie dnia 30 maja 2008[1].

Spis treści

Informacje o albumie | edytuj kod

W roku 2007, razem z duetem producenckim Niclasem Kingsem oraz Niklasem Bergwallem, Kate Ryan wkroczyła do studia, by nagrać materiał na swój czwarty w karierze album muzyczny. Zaraz przed rozpoczęciem prac nad krążkiem, wokalistka zmieniła wytwórnię muzyczną w swoim kraju, z którą związana była od początku swej kariery. Podobnie jak w pozostałych krajach Europy nową wytwórnią, która przejęła wydawanie płyt Kate Ryan stała się Universal Music Group. W Polsce natomiast, bez zmian, "Free" wydany został pod szyldem Magic Records, podwytwórni Universalu.

Pierwszym singlem z krążka okazała się kompozycja "Voyage voyage", cover przeboju Desireless, wydany w roku 2007 jeszcze przed datą ustalenia premiery oraz nazwy czwartego albumu artystki. Drugi singel, utwór "Like I Love You", wydany na początku 2008 roku ukazał się jedynie na rynkach muzycznych w Belgii i Polsce. Trzecim, a zarazem głównym singlem promującym longplay stała się piosenka "Ella elle l'a" znana w latach 80. dzięki wykonaniu France Gall. Utwór, wydany na rynki muzyczne w wielu krajach Europy, zaraz po ukazaniu się, zyskał ogromną popularność debiutując na pozycji #10 w Niemczech.

W Polsce album Free sprzedał się w liczbie ponad 10 000 egzemplarzy, co pozwoliło krążkowi uzyskać status złotej płyty[2].

Lista utworów | edytuj kod

Wersja międzynarodowa | edytuj kod

Data wydania: 30 maja 2008
Czas trwania: 46:25

Wersja hiszpańska | edytuj kod

Data wydania: 30 maja 2008
Czas trwania: 46:25

Single | edytuj kod

źródło:[3]do zweryfikowania

Pozycje na listach | edytuj kod

Listy sprzedaży | edytuj kod

Certyfikaty | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c Kate Ryan - Free [Jewelcase] - muzyka - płyty CD i DVD - sklep muzyczny Merlin.pl
  2. a b Złote płyty CD przyznane w 2008 roku, ZPAV [dostęp 2020-06-25] .
  3. Kate Ryan - Music Charts, acharts.us [dostęp 2017-11-23] .
  4. Free by Kate Ryan - Music Charts, acharts.us [dostęp 2017-11-23] .
  5. Oficjalna lista sprzedaży :: OLIS - Official Retail Sales Chart, www.olis.onyx.pl [dostęp 2017-11-23] [zarchiwizowane z adresu 2008-03-30] .

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Free (album Kate Ryan)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy