Fuck For Forest


Fuck for Forest w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Fuck For Forest) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Aktywiści FFF na Karnawale Kultur w Berlinie, 2008 Założyciel Fuck for Forest, Tommy Hol Ellingsen

Fuck for Forest (FfF) – organizacja ekologiczna założona w Norwegii w 2004 przez Leonę Johansson i Tommy'ego Hom Ellingsena. Organizacja zbiera fundusze poprzez stronę internetową, na której odpłatnie oferowane są treści pornograficzne o tematyce związanej z ochroną środowiska. Zebrane fundusze są rozprowadzane do innych organizacji ekologicznych. Siedzibą FfF jest Berlin.

W 2005 r. FFF otrzymało dofinansowanie od rządu Norwegii. Stowarzyszenie finansuje projekty związane z ochroną lasów deszczowych[1].

Pod koniec 2012 r. ukazał się pełnometrażowy dokumentalny film reżyserii Michała Marczaka o tytule Fuck For Forest[2]. Film zdobył główną nagrodę w kategorii film dokumentalny podczas 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Polsko-niemiecka koprodukcja odsłania prywatne życie członków organizacji podczas prowadzenia działalności w Europie oraz podróży w głąb Amazonii[3][4].

Przypisy | edytuj kod

  1. Projekty finansowane przez FFF
  2. Paweł Felis. Warszawski Festiwal Filmowy: Nie patrz, poczuj, daj się wkręcić. „Gazeta Wyborcza”. Sprawdź autora:2.
  3. Zapowiedź filmu Fuck for Forest (2012) na stronie FuckForForest.com
  4. Opis filmu Fuck for Forest (2012) w zasobach FilmWeb.pl

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Fuck For Forest" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy