Góra Czarownic (film 2009)


Góra Czarownic (film 2009) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Góra Czarownic (oryg. Race to Witch Mountain), film przygodowy, najnowsza ekranizacja powieści Alexandra Keya w reżyserii Andy’ego Fickmana.

W weekend otwierający emisję w Stanach Zjednoczonych wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 24 402 214 dolarów amerykańskich[1].

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Dwójka nastoletnich kosmitów przylatuje na Ziemię w celu pobrania pozostawionych na niej próbek roślinności mogących uratować ich ginącą planetę. Niestety statek kosmiczny, którym przylecieli, zostaje przejęty i przewieziony do tajnego instytutu rządowego mieszczącego się na pustyni na Górze Czarownic w stanie Nevada. Pomocy dzieciom postanawia udzielić taksówkarz z Las Vegas – Jack Bruno (Dwayne Johnson). Wraz ze specjalistką od UFO, doktor Alex Friedman (Carla Gugino) muszą bezzwłocznie udać się na Górę Czarownic i odbić statek. W czasie wyprawy okazuje się, że dzieci dysponują nadludzkimi zdolnościami. Sara (AnnaSophia Robb) posługuje się telekinezą i czyta w myślach, a jej brat Seth (Alexander Ludwig) umie manipulować spójnością cząsteczek materii. Zadanie komplikują rządowi agenci, chcący wykorzystać dzieci do własnych celów, a także bezwzględny kosmiczny zabójca Syphon, który planuje ich zgładzić. Jeśli dzieci nie dotrą do statku na czas, ich planeta nie będzie miała szans na przetrwanie, a jej ludność rozpocznie inwazję na Ziemię.

Obsada | edytuj kod

Wersja polska | edytuj kod

Opracowanie wersji polskiej[2]: Sun Studio A/S Oddział w Polsce
Reżyseria: Waldemar Modestowicz
Dialogi polskie: Tomasz Robaczewski
Dźwięk i montaż: Filip Krzemień
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska, Marcin Kopiec
Zgranie wersji polskiej: Shepperton International
Opieka artystyczna: Mariusz Arno Jaworowski
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Race to Witch Mountain (2009) - Box Office Mojo, www.boxofficemojo.com [dostęp 2017-11-23]  (ang.).
  2. dubbing.pl | Encyklopedia polskiego dubbingu. Filmy i gry w polskiej wersji językowej a także wywiady, nowinki oraz notowania dubbingu, www.dubbing.pl [dostęp 2017-11-23]  (pol.).

Zobacz też | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Góra Czarownic (film 2009)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy