G.I. Joe: Renegaci


G.I. Joe: Renegaci w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest wersja przejrzana, która została oznaczona 27 lip 2018. Na przejrzenie oczekują zmiany w szablonach lub plikach, które są zawarte na tej stronie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

G.I. Joe: Renegaci (2010-2011) – amerykański serial animowany nadawany przez stację The Hub od 26 listopada 2010 roku do 23 lipca 2011 roku. W Polsce premiera serialu nastąpiła 1 października 2011 roku na kanale teleTOON+.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Serial animowany o elitarnej jednostce G.I. Joe, której członkowie zostają oskarżeni o czyny, których nie popełnili. Chcąc oczyścić się z zarzutów, muszą ujawnić prawdziwych winowajców, czyli gigantyczną korporację COBRA Industries.

Bohaterowie | edytuj kod

  • Duke – (Conrad Hauser) jako dowódca drużyny Renegatów, Duke wykazuje się odwagą, bohaterstwem i niezwykłą troską o swoich ludzi. Zawsze bezpieczeństwo każdego członka załogi stawia na najwyższym miejscu. Duke i Flint byli przyjaciółmi, ale po katastrofie w Springfield, stali się zaciekłymi rywalami. Prócz tego Duke prowadzi również rywalizację ze Snake-Eyesem o serce Scarlett, co widać w odcinkach. Jeśli chodzi o rodzinę, to Duke zanim stał się zbiegiem mieszkał razem z ojcem i matką oraz z młodszym bratem w St.Louis, w Missouri. Jest dobrze zbudowanym, wysokim blondynem.
  • Snake Eyes – Inaczej Hebi no-me. Nikt nie zna jego prawdziwego imienia ani nazwiska. Nigdy nikomu nie mógł zdradzić danych o sobie, gdyż jest niemy po tym, jak Storm Shadow podciął mu shurikenem gardło myśląc, że Snake zabił ich mistrza. Wiadomo, że Snake-Eyes posiadał wielu uczniów, których szkolił w ninjutsu (jak chociażby Scarlett czy Jinx). Między nim, a Scarlett jest więź, która narodziła się po tym, jak to Snake-Eyes przysiągł jej ojcu, że będzie nad nią czuwać. Więź ta jest silna, a także widać, że oboje czują do siebie coś znacznie więcej niż głęboką przyjaźń, jak chociażby w odcinkach "Powrót Arashikage", "Walcząc z ogniem" czy "Ujawnienie". Mimo wszystko Snake-Eyes potrafi być często zazdrosny o Scarlett, kiedy ta przebywa z Duke'm (patrz odcinek: "Podziemna walka"). Zawsze jednak trzeba pamiętać, że to najniebezpieczniejszy z Joe, znający świetnie sztukę ninja. Snake-Eyes jest zdolny włamać się do każdej bazy i wykraść najcenniejsze dane, co często przydaje się grupie. Zawsze chodzi w czarnym kombinezonie (ewentualnie narzuci na siebie płaszcz) oraz maskę, by zakryć blizny po wybuchu w laboratorium, który wywołał ojciec Scarlett.
  • Scarlett – (Shana O'Hara) dziewczyna Snake-Eyesa, która posiada najwyższą rangę w drużynie. Lubi sprzeczać się z Tunnel Ratem i z Duke'm, gdzie z tym drugim przeważnie o dowództwo. Scarlett jest mózgiem zespołu, zawsze znajdzie wyjście z opresji, a także ustali, gdzie może być następny cel Cobry, z którą ma ostro na pieńku po tym, jak jej ojciec (który dla Cobry pracował) bez śladu zniknął. To jest także jej głównym powodem, dla którego szuka dowodów na złą działalność Cobry i nigdy nie daje za wygraną. Jej nick "Scarlett" wziął się od jej rudych włosów. Pochodzi z Atlanty.
  • Roadblock – (Marvin Hilton) największy w drużynie - potężny, czarnoskóry żołnierz, który pomimo groźnego wyglądu, jest w środku bardzo sympatyczny. Słucha nawet ostrego metalu, ale i tak mimo wszystko jest przyjacielski. Jego i jego kuzyna "Havy Duty'ego" wychowała babcia w Missisipi. Roadblock często siedzi za kółkiem w kojocie (ich ciężarówce), gdyż jako jedyny zna się na jego naprawie i najlepiej rozszyfrował jego interfejs.
  • Tunnel Rat – (Nicky Lee) ten azjat nie boi się żadnego brudu ani robactwa. Doskonale zna się na glebie, jej właściwościach i całej przyrodzie. Jego wiedza nieraz się przysłużyła załodze. Jak szczur potrafi wejść w najciaśniejsze zakamarki i przedostać się do ukrytych wejść. Jest dość niski, bardzo szczupły i z lekkim zarostem na twarzy. Ma dość spontaniczny charakter, często sarkastyczny i dokuczliwy. Uwielbia żartować i sprzeczać się ze Scarlett. Zawsze nosi czerwoną czapkę na głowie i chustę.
  • Ripcord - (Walace Weems) nie było go prawie przez całą serię. W drugim odcinku zatytułowanym "Geneza cz. 2" Ripcord zostaje "ginie" w wybuchu. A przynajmniej tak drużyna Renegatów myślała do czasu, aż nie znaleźli go w szpitalu Cobry (odcinek 20.), jako pacjenta X. Ripcord z początku nic nie pamięta, jednak z czasem przypomina sobie sceny z przeszłości, chociażby te, w których to po przydzielał każdemu z drużyny pseudonimy. Nie bez powodu jest nazywany "Pacjentem X" - Ripcord jest bowiem po wybuchu pół-człowiekiem, pół-bioviperem. Trochę czasu mu zajmuje zanim udaje mu się zacząć kontrolować w sobie biovipera, a nawet i używać jego zdolności do pomagania drużynie.

Wersja polska | edytuj kod

Opracowanie: na zlecenie teleTOON+ – Master Film
Reżyseria: Dobrosława Bałazy
Dialogi polskie:

Dźwięk:

Montaż:

Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Wystąpili:

i inni

Lektor: Dariusz Odija

Spis odcinków | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "G.I. Joe: Renegaci" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy