Galeria Art Stations


Na mapach: 52°24′06,8″N 16°55′37,9″E/52,401889 16,927194

Galeria Art Stations w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Galeria Art Stations – galeria sztuki współczesnej w Poznaniu, założona w 2004 r. przez Grażynę Kulczyk. Realizacją programu galerii zajmowała się Fundacja Art Stations. Galeria znajdowała się w wolnostojącym budynku na dziedzińcu Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. W 2016 r. galeria została zamknięta decyzją jej założycielki. Ostatnią wystawą w jej programie była Nieczytelność. Konteksty pisma[1].

Spis treści

Program | edytuj kod

Kuratorzy z polskich i zagranicznych instytucji byli zapraszani do współtworzenia projektów wystawowych. Prezentowane wystawy przeważnie w przestrzeni Galerii Art Stations były zainspirowane zbiorami z prywatnej Kolekcji Grażyny Kulczyk, a ich istotna część była oparta na innowacyjnych zestawieniach sztuki współczesnej (zarówno międzynarodowej, jak i polskiej). W ramach działalności galerii odbywały się w jej przestrzeniach warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz oprowadzania kuratorskie. Wystawom często towarzyszyły dodatkowe wydarzenia jak np. pokazy filmów czy wykłady.

Wystawy | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Natalia Mazur: Stary Browar bez wystaw. Fundacja Grażyny Kulczyk kończy działalność w Poznaniu (pol.). Gazeta Wyborcza Poznań, 2016-06-21. [dostęp 2016-06-22].

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Galeria Art Stations" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy