Geofizyka Toruń


Na mapach: 53°02′01″N 18°37′58″E/53,033611 18,632778

Geofizyka Toruń w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Geofizyka Toruń – przedsiębiorstwo świadczące szeroki zakres zintegrowanych usług geofizycznych na potrzeby poszukiwań konwencjonalnych i niekonwencjonalnych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, wód geotermalnych, a także lokalizacji i monitoringu podziemnych zbiorników. Firma świadczy również usługi z zakresu więrceń inżynieryjnych, inżynierskich badań geofizycznych oraz geotechniki.

Spis treści

Lokalizacja | edytuj kod

Siedziba zakładu znajduje się w północnej części miasta, w dzielnicy Mokre, przy ul. Chrobrego 50.

Charakterystyka | edytuj kod

Geofizyka Toruń jest międzynarodowym kontraktorem geofizycznym, świadczącym usługi w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Centralnej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie. Firma realizuje projekty sejsmiczne we wszystkich warunkach terenowych, m.in. na pustyniach, w strefach przejściowych, dżunglach, górach i obszarach zurbanizowanych. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom z zakresu przetwarzania i interpretacji  danych, firma umożliwia skuteczne odwzorowanie budowy geologicznej różnego typu basenów sedymentacyjnych.

Firma oferuje nowoczesne i dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów rozwiązania, które zapewniają efektywność badań i wysoką jakość uzyskanych danych sejsmicznych, minimalizując ryzyko poszukiwawcze. Stosowanie najnowocześniejszych technologii sejsmicznych, w tym nodalnych systemów akwizycji danych w połączeniu z doświadczoną kadrą gwarantuje, że badania prowadzone są z poszanowaniem środowiska naturalnego i interesów lokalnych społeczności.

Historia | edytuj kod

 Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Początek "Geofizyki" w Toruniu datuje się na 1 kwietnia 1966 roku, kiedy to Przedsiębiorstwo Geofizyki Przemysłu Naftowego w Krakowie powołało w Toruniu swoją filię – Zakład Geofizyki Przemysłu Naftowego. 1 stycznia 1968 roku toruński zakład się usamodzielnił[1].

W 2016 roku w wyniku złej kondycji finansowej Geofizyki Kraków zapadła decyzja o połączeniu jej z Geofizyką Toruń[2][3].

Działalność | edytuj kod

Główne obszary działalności firmy to[4]:

 • akwizycja danych sejsmicznych
 • przetwarzanie danych sejsmicznych
 • interpretacja danych sejsmicznych
 • geofizyka otworowa
 • interpretacja pomiarów geofizyki otworowej

Ponadto firma świadczy kompleksowe usługi na potrzeby geologii, hydrogeologii i ochrony środowiska:

 • inżynierskie badania geofizyczne
 • usługi geologiczno-wiertnicze

GT świadczy usługi zgodnie z międzynarodowymi normami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 i OHSAS 18001:2007, a także w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz Ochroną Środowiska zgodny ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Gazu Ziemnego i Ropy Naftowej (OGP) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Kontraktorów Geofizycznych (IAGC).

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

 1. 50 lat Geofizyki Toruń! - PDF, docplayer.pl [dostęp 2017-02-06] .
 2. Krakowska Geofizyka przegrywa z Toruniem, „dziennikpolski24.pl” [dostęp 2017-03-09]  (pol.).
 3. Geofizykę Kraków dobiły wojny i Toruń, „dziennikpolski24.pl” [dostęp 2017-03-09]  (pol.).
 4. Geofizyka Toruń S.A. - Portal korporacyjny, Geofizyka Toruń S.A. [dostęp 2017-03-09]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Geofizyka Toruń" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy