Gerard John Schaefer


Gerard John Schaefer w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gerard John Schaefer (ur. 25 marca 1946 r., zm. 3 grudnia 1995 r.) – amerykański seryjny morderca. Skazany na dożywotnie pozbawienie wolności za morderstwa popełnione w latach 1969-1973 roku na Florydzie, gdy pracował jako policjant.

21 lipca 1972 roku, Schaefer porwał dwie młode autostopowiczki. Wywiózł je swoim radiowozem do lasu i obie przywiązał do jednego z drzew. Schaefer groził dziewczynom, że je zabije lub sprzeda do domu publicznego. W pewnym momencie, został wezwany przez radio na interwencję i odjechał pozostawiając związane autostopowiczki, przysięgając wcześniej, że po nie wróci. Dziewczynom udało się rozwiązać i zgłosiły się na najbliższy posterunek policji. Obie rozpoznały później Schaefera, któremu postawiono zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności i napaść.

Po wpłaceniu kaucji został zwolniony z aresztu. Dwa miesiące później zamordował dwie nastolatki. Obie były przed śmiercią bestialsko torturowane. Schaefer zakopał ich ciała na Hutchinson Island. Szczątki nastolatek znaleziono w kwietniu 1973 roku. Śledczym udało się ustalić, że przed śmiercią obie zostały przywiązane do drzewa. Szybko powiązano tę zbrodnię z porwaniem przez Schaefera autostopowiczek, niespełna rok wcześniej. Wydano nakaz przeszukania jego domu, wtedy znaleziono wiele przedmiotów osobistych należących łącznie do dziewięciu zamordowanych lub zaginionych przed laty kobiet. Znaleziono również biżuterię należącą do zamordowanych nastolatek.

Gerarda Johna Schaefera oskarżono tylko o dwa morderstwa, za które został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.

W grudniu 1995 roku Schaefer został zadźgany przez współwięźnia, Vincenta Rivierę, w swojej celi. Riviera za tę zbrodnie został skazany na dodatkowe 20 lat pozbawienia wolności.

Ofiary Schaefera | edytuj kod

Fort Lauderdale Lokalizacja Fort Lauderdale, gdzie Schaefer dokonał najwięcej morderstw, na mapie Stanów Zjednoczonych

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Gerard John Schaefer" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy