Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - wielobój drużynowy mężczyzn w systemie wolnym


Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 – wielobój drużynowy w systemie wolnym mężczyzn w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - wielobój drużynowy mężczyzn w systemie wolnym) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania  Główny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.

Wielobój drużynowy mężczyzn w systemie wolnym był jedną z czterech konkurencji gimnastycznych rozgrywanych podczas V Letnich Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie w 1912 roku. Zawody odbyły się 10 lipca na Stadionie Olimpijskim. Złoty medal zdobyła drużyna norweska pod kierownictwem Johannesa Dahla.

Oficjalną nazwą tej konkurencji było: Konkurencja drużynowa III - z dowolnością w układzie i wyborze sprzętu. Każda z reprezentacji mogła wystawić jeden skład gimnastyków. Drużyny złożone z 16-40 gimnastyków musiały wykonać swoje ćwiczenia w ciągu jednej godziny, włączając w to wmarsz na arenę i wymarsz. Ćwiczenia były wykonywane na dowolnie wybranym sprzęcie z wieloboju standardowego (system europejski) i wieloboju w systemie szwedzkim. Każdy z pięciu sędziów oceniał wykonanie ćwiczeń, kompozycje programu, postawę zawodników i skupienie składu podczas ćwiczeń przyznając punkty w skali od 0 do 25 punktów.

Konkurencja ta była debiutującą na igrzyskach olimpijskich. Później została rozegrana jedynie w Antwerpii podczas igrzysk w 1920 roku. Zwycięzcy pozostałych dwóch wielobojów - ekipa włoska w wieloboju standardowym i ekipa szwedzka w wieloboju w systemie szwedzkim - nie wystartowały w tej konkurencji.

Lista startowa | edytuj kod

Wyniki | edytuj kod

Sędziowie:

  • J. F. Allum
  • Abr. Clod-Hansen
  • A. E. Syson
  • Wagner Hohenlobbese
  • Ivar Wilskman

Tabela wyników

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - wielobój drużynowy mężczyzn w systemie wolnym" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy