Gloria Polo


Gloria Polo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 8 gru 2018. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gloria Constanza Polo Ortiz (ur. 30 listopada 1958 w Neiva) – kolumbijska mistyczka katolicka, z zawodu dentystka i wykładowca uniwersytecki.

Spis treści

Biografia | edytuj kod

Urodziła się w 1958 roku w Neiva w Kolumbii w rodzinie katolickiej. Jej rodzicami byli Guillermo Polo i Mariela Ortiz. Ukończyła Narodowy Uniwersytet Kolumbii. Po studiach praktykowała jako lekarz stomatolog oraz wykładała na uniwersytecie.

5 maja 1995 roku, uległa ciężkiemu wypadkowi. W drodze do biblioteki uniwersyteckiej w Bogocie uderzył w nią piorun. Przez kilka dni leżała w szpitalu w śpiączce. Lekarze nie dawali szans na przeżycie, gdyż organy wewnętrzne były uszkodzone. Lekarze uważali, że jej nerki nie będą już funkcjonować. Po kilku dniach Gloria Polo zaczęła wracać do zdrowia, wprawiając w zdumienie lekarzy[1]. Wypadek był szeroko opisywany w kolumbijskich mediach[2].

Według jej relacji, podczas swojej śmierci klinicznej, miała doznać duchowego przeżycia. Stanęła twarzą w twarz z Jezusem, który przeprowadził sąd szczegółowy z całego jej życia. Okazało się, że jej życie na Ziemi było dalekie od ideału. Groziło jej wieczne potępienie za liczne grzechy, których się dopuściła (m.in. aborcja). Jednak według niej samej, Jezus dał jej drugą szansę i pozwolił jej wrócić na Ziemię, by mogła zdać relację z tego co widziała[3].

Gloria Polo uznała, że jej wyzdrowienie miało ponadnaturalny charakter. Obecnie jeździ po całym świecie spotykając się z ludźmi i zdając relację ze swojego przeżycia. Publikuje też książki je opisujące.

Publikacje Glorii Polo | edytuj kod

  • Estuve a las puertas del cielo y del infierno. Nuevo testimonio de la Dra. Gloria Polo
  • Illusione o realtà. Studio critico sulla testimonianza della dott. sa Gloria Polo e le esperienze di premorte

Przypisy | edytuj kod

  1. Trafił w nią piorun! To cud, że przeżyła! Poznaj wstrząsającą relację porażonej piorunem!, poranny.pl [dostęp 2017-11-18] .
  2. Pani dr Gloria Polo. Mistyczne świadectwo. Kolumbia, gloriapolo.neuevangelisierung.org [dostęp 2017-11-18] .
  3. Życiorys Glorii Polo, trafionaprzezpiorun.blogspot.com [dostęp 2017-11-18] .

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Gloria Polo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy