Gmina Piaski (województwo białostockie)


Gmina Piaski (województwo białostockie) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gmina Piaski (lub gmina Pieski) – dawna gmina wiejska istniejąca do 1939 roku w województwie białostockim w Polsce (obecnie na Białorusi). Siedzibą gminy były Piaski[2].

W okresie międzywojennym gmina Piaski należała do powiatu wołkowyskiego w woj. białostockim[2]. 31 października 1928 Minister Spraw Wewnętrznych „ustalił nazwę gminy i miejscowości Piaski (Pieski) w powiecie wołkowyskim, województwie białostockiem na «Piaski»”[3].

Po wojnie obszar gminy Piaski został odłączony do Polski i włączony do Białoruskiej SRR.

Przypisy | edytuj kod

  1. Od 1921 jednostka administracyjna utworzonego w 1919 polskiego woj. białostockiego; w czasie II wojny światowej poza administracją polską; po II wojnie światowej poza granicami Polski.
  2. a b Główny Urząd Statystyczny w Warszawie: Województwa centralne i wschodnie Rzeczypospolitej Polskiej - podział na gminy według stanu z dnia 1.IV 1933 roku, Książnica-Atlas, Lwów 1933
  3. Obwieszczenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 31 października 1928 r. w przedmiocie ustalenia nazwy gminy i miejscowości Piaski (Pieski) w powiecie wołkowyskim, województwie białostockiem w: Monitor Polski z 14 listopada 1928 r. Nr 263, poz. 650.
Na podstawie artykułu: "Gmina Piaski (województwo białostockie)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy