Gospodarka Materiałowa i Logistyka


Gospodarka Materiałowa i Logistyka w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gospodarka Materiałowa i Logistyka – polski miesięcznik ekonomiczny wydawany przez Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.

Opis | edytuj kod

Miesięcznik jest przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo zarządzaniem zakupami, menedżerów działów logistyki i firm świadczących usługi logistyczne, a także wykładowców i studentów kierunków ekonomicznych wyższych uczelni.

Publikowane w nim artykuły zawierają wyniki badań, opisy najlepszych praktyk oraz dorobek naukowy z dziedziny zarządzania łańcuchami dostaw zakupami oraz szeroko pojętego zarządzania logistyką. Zawiera także teksty o zastosowaniu najnowszych technologii w tych obszarach oraz analizy rynków materiałowych, zajmuje się też ekologicznymi, społecznymi i prawnymi aspektami logistyki, infrastrukturą logistyczną i transportową oraz logistyką miejską.

Czasopismo zostało założone w 1949 roku jako dwutygodnik i do 1993 ukazywało się pod nazwą „Gospodarka Materiałowa”, wydawcą od początku jest PWE. Autorami tekstów są wykładowcy uczelni ekonomicznych i praktycy zatrudnieni w dużych polskich przedsiębiorstwach.

Czasopismo znajduje się w wykazie czasopism naukowych prowadzonym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z przyznaną liczbą 20 punktów[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów. Wykaz czasopism 2019 - plik PDF. W: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego [on-line]. bip.nauka.gov.pl, 31 lipca 2019. s. 2970. [dostęp 2019-08-07].

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Gospodarka Materiałowa i Logistyka" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy