Grigor Grigorow


Grigor Grigorow w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grigor Grigorow, bułg. Григор Гошев Григо­ров (ur. 26 maja 1987 w Petriczu) – bułgarski szachista, arcymistrz od 2011 roku.

Spis treści

Kariera szachowa | edytuj kod

Wielokrotnie reprezentował Bułgarię na mistrzostwach świata i Europy juniorów w różnych kategoriach wiekowych. Był również medalistą mistrzostw kraju juniorów, m.in. srebrnym w 2004 r. (w kategorii do 14 lat). Normy na tytuł arcymistrza wypełnił w latach 2007 (w Gałaczu, dz. II m. za Vladem-Cristianem Jianu), 2008 (podczas drużynowych mistrzostw Francji) oraz 2010 (w Bansku, III m. za Awetikiem Grigorjanem i Tamirem Nabatym).

W 2009 r. podzielił II m. (za Marcosem Llanezą Vegą, wspólnie z m.in. Lewanem Aroszidze i Alinem Berescu) w Salonikach, zwyciężył (wspólnie z Walentinem Jotowem, Momcziłem Nikołowem i Ljubenem Spasowem) w rozegranym w Sofii memoriale Nino Kirowa oraz zajął I m. w otwartym turnieju w Satu Mare, natomiast w 2010 r. podzielił I m. (wspólnie z Kiriłem Georgiewem, Marijanem Petrowem, Ewgenim Janewem i Petyrem Drenczewem) w Błagojewgradzie (w kolejnym memoriale Nino Kirowa).

Najwyższy ranking w dotychczasowej karierze osiągnął 1 marca 2013 r., z wynikiem 2516 punktów zajmował wówczas 15. miejsce wśród bułgarskich szachistów[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. Rating Progress Chart: Grigorov, Grigor

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Grigor Grigorow" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy