Grzegorz Kozak


Grzegorz Kozak w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grzegorz Kozak (ur. 11 listopada 1961 w Warszawie) – polski dziennikarz telewizyjny i radiowy, wykładowca akademicki.

Życiorys | edytuj kod

Z wykształcenia rusycysta. Od 1986 roku związany z Telewizją Polską (TVP): najpierw reporter Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, później wydawca programu i sekretarz redakcji Teleexpressu. W latach (1986-1991) był wydawcą i autorem serwisu zagranicznego Teleexpressu, a także wicedyrektorem programów informacyjnych (TAI) TVP (1991).

W latach (1991-1997) pracował jako wydawca, prezenter i szef działu krajowego Panoramy, a od 1997 jako prezenter i wydawca Wiadomości, W centrum uwagi i Monitora Wiadomości.

Był współautorem i prowadzącym programów publicystycznych – Expressu Gospodarczego i Telewizji Biznes oraz Wieczorów Wyborczych po wyborach parlamentarnych w 1993 roku i prezydenckich w 1995

Autor relacji z zagranicy, m.in. z Rosji, Indii i Korei Południowej.

Od października 2003 do stycznia 2005 był korespondentem TVP w Moskwie, relacjonował też Rewolucję róż w Tbilisi. Po powrocie został ponownie wydawcą[1].

W 2007 został zastępcą kierownika Wiadomości. W wyniku konfliktu o kształt programu z szefową Wiadomości Dorotą Macieją i Patrycją Kotecką zrezygnował z wydawania Wiadomości i zaczął pracować jako konsultant przy tworzeniu kanału TVP Info. Od listopada 2007 do 2018 r. szef wydawców i producentów Wydarzeń Polsatu. Na zmianę z Grzegorzem Dobieckim i Janem Mikrutą prowadzi na antenie Polsat News 2 program To był dzień na świecie. Od marca 2016 r. do 2018 r. był gospodarzem wieczornego wydania Wydarzeń.

Prowadził warsztaty dziennikarstwa telewizyjnego na Wydziale Dziennikarstwa UW, Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Instytucie Badań Literackich PAN oraz w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na UKSW, a także w Akademii Telewizyjnej TVP. Jest laureatem Ostrego Pióra, nagrody przyznawanej przez Business Centre Club.

Dwukrotny mistrz Polski dziennikarzy w Scrabble.

Od 19 kwietnia 2010 roku do 28 marca 2011 roku prowadził poniedziałkowy Poranek Radia Tok FM[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. Wiadomości
  2. Radio TOK FM - Informacje o radiu, www.tok.fm [dostęp 2017-11-23] .
Na podstawie artykułu: "Grzegorz Kozak" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy