Grzegorz Sroczyński


Grzegorz Sroczyński w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 23 kwi 2020. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Grzegorz Sroczyński (ur. 1974) – polski dziennikarz i publicysta.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Na początku kariery był związany z dziennikiem „Życie”. W latach 1999–2017 pracował w „Gazecie Wyborczej”, gdzie zaczynał w dziale reportażu, potem przez około dwa lata był szefem marketingu i działu promocji nakładu, następnie redaktorem w działach gospodarczym i krajowym, a przez ostatnie sześć lat spędzonych w tej redakcji pisał felietony i przeprowadzał wywiady do dodatków GW – „Dużego Formatu” oraz „Magazynu Świątecznego”[1]. Jest autorem audycji Świat się chwieje w Radiu Tok FM. Po odejściu z „Gazety Wyborczej”, które motywował znaczącym poróżnieniem z redakcją w sprawach ideowych[2], rozpoczął współpracę z portalem Gazeta.pl.

Książki | edytuj kod

Nagrody | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Grzegorz Sroczyński o odejściu z "Gazety Wyborczej": "Odchodzę ku uldze niektórych". press.pl, 29 września 2017. [dostęp 14 lutego 2018].
  2. Sroczyński: Lewica nie może popełnić błędu „ideowej czystości”. Krytyka Polityczna, 23 grudnia 2017. [dostęp 14 lutego 2018].
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Grzegorz Sroczyński" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy