Guido Falaschi


Guido Falaschi w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Guido Martín Falaschi (ur. 1 października 1989 w Las Parejas, zm. 13 listopada 2011 w Balcarce[1]) – argentyński kierowca wyścigowy. W 2008 roku został mistrzem argentyńskiej serii Formuły Renault. Kierowca argentyńskiej serii Turismo Carretera. Zmarł na skutek obrażeń podczas wyścigu TC na torze Autódromo Juan Manuel Fangio w Balcarce.

Wypadek | edytuj kod

Dwa okrążenia przed metą Leonel Larrauri uderzył w barierki po zewnętrznej stronie toru, co spowodowało że odłamki samochodu wpadły w samochód Falaschi'ego, stracił przez to panowanie i z dużym impetem wleciał w barierki, po czym od nich się odbił i wrócił na tor. Sekundę później Guillermo Ortelli z powodu braku widoczności wjechał w jego samochód, przez co wrak pojazdu Falaschiego znalazł się na środku trasy. Tuż po tym Nestor Girolami uderzył centralnie w bok jego samochodu i to spowodowało największe obrażenia. Guido Falaschi zmarł 40 minut później.

Starty w wyścigach | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Argentine driver Guido Falaschi killed after crashing on last lap of Turismo de Carretera race (ang.). washingtonpost.com, 2011-11-13.
Na podstawie artykułu: "Guido Falaschi" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy