Hampton-in-Arden (stacja kolejowa)


Na mapach: 52°25′44″N 1°42′00″W/52,428889 -1,700000

Hampton-in-Arden (stacja kolejowa) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hampton-in-Arden (ang: Hampton-in-Arden railway station) – stacja kolejowa w Hampton-in-Arden, w hrabstwie West Midlands, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Jest położona na West Coast Main Line między Coventry i Birmingham. Wszystkie pociągi obsługujące stację są obsługiwane przez London Midland.

Historia | edytuj kod

Obecna stacja pochodzi z 1884 roku, kiedy została wybudowana przez London and North Western Railway. Zastąpiła ona wcześniejszą stację pochodzącą z London and Birmingham Railway z 1837 roku.

Od 1839 Hampton-in-Arden stał się skrzyżowaniem w południowej części Stonebridge Railway (część Birmingham and Derby Junction Railway, która z kolei jest częścią Midland Railway). Linia ta na odcinku Derby z do Birmingham, została zamknięta dla pasażerów w 1917 roku i całkowicie w 1935 roku.

Przed otwarciem pobliskiej stacji Birmingham International w 1976 roku, szybkie pociągi pomiędzy Birmingham New Street i London Euston, pociągi zatrzymywały się tutaj w celu obsługi lotniska w Birmingham.

Połączenia | edytuj kod

Od poniedziałku do soboty Hampton-in-Arden jest obsługiwane przez dwa pociągi na godzinę pomiędzy Birmingham New Street i Coventry, z których jeden obsługuje połączenie do Northampton. W niedziele nie ma co godzinnych połączeń pomiędzy Birmingham New Street i Coventry.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Hampton-in-Arden (stacja kolejowa)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy