Hi way


Hi way w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hi way – polska komedia absurdalna z 2006 roku, na podstawie scenariusza i wraz z udziałem grupy Mumio, będący zarazem pierwszym filmem fabularnym tego zespołu. Film w założeniu jest autorskim komentarzem do polskiej przed- i pokomunistycznej rzeczywistości – podsumowaniem ostatnich dekad polskiej komedii.

Scenariuszem i reżyserią zajął się Jacek Borusiński. Hasłem promującym film stał się jeszcze przedpremierowy slogan: Film, który trzeba obejrzeć 2 do 3 razy.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Historia dwóch filmowców nieudaczników, którzy wspólnie mają nakręcić nudny wywiad. Jaco (J. Borusiński) jest reżyserem, Pablo (D. Basiński) natomiast operatorem kamery. Wspólna podróż w obie strony pozwala im się bliżej poznać, a wizja odwalenia obowiązkowej chałtury wprawia ich w sentymenty. Jadąc autostradą snują wizje swojej kariery, omawiają scenariusze i sylwetki bohaterów w filmach. Powoli bohaterowie zdają się tracić dystans do własnej, niepohamowanej wyobraźni. Pomysły autorów zaczynają wymykać się spod kontroli, zaburzając im poczucie rzeczywistości - świat absurdu wnika powoli przez zacierające się im granice do świata realnego.

Obsada | edytuj kod

Mumio | edytuj kod

Aktorzy | edytuj kod

"Inspektor Fołta"

"Park"

"Zmiany, Zmiany" / "Kokon"

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Hi way" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy