Holmfrid Olsson


Holmfrid Olsson w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Holmfrid Olsson (ur. 20 maja 1943 w Rörbäcksnäs, zm. 27 stycznia 2009 w Limie) – szwedzki biathlonista, dwukrotny medalista olimpijski i dwukrotny medalista mistrzostw świata.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

Pierwszy sukces osiągnął w 1966 roku, kiedy na mistrzostwach świata w Garmisch-Partenkirchen razem ze Stenem Erikssonem, Olle Petrussonem i Sture Ohlinem zdobył brązowy medal w sztafecie. Na tych samych mistrzostwach był też czwarty w biegu indywidualnym, przegrywając walkę o podium z Władimirem Gundarcewem z ZSRR. Brązowy medal w sztafecie zdobył także na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata w Altenbergu.

W 1968 roku wystartował na igrzyskach olimpijskich w Grenoble, gdzie Szwedzi w składzie: Lars-Göran Arwidson, Tore Eriksson, Olle Petrusson i Holmfrid Olsson wywalczyli brązowy medal w sztafecie. Indywidualnie rywalizację ukończył na 20. pozycji. Brał też udział w rozgrywanych cztery lata później igrzyskach w Sapporo, gdzie zajął 21. miejsce w biegu indywidualnym oraz piąte w sztafecie. Nigdy nie wystąpił w zawodach Pucharu Świata.

Osiągnięcia | edytuj kod

Igrzyska olimpijskie | edytuj kod

Mistrzostwa świata | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Holmfrid Olsson" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy