III liga polska w piłce nożnej (2020/2021)/Grupa II


III liga polska w piłce nożnej (2020/2021)/Grupa II w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania  Główny artykuł: III liga polska w piłce nożnej (2020/2021).

III liga polska w piłce nożnej (2020/2021)/Grupa II – 5. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reformie przeprowadzonej w 2016 roku, która zredukowała liczbę grup z 8 do 4. Bierze w niej udział 22 drużyn z województw: kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Sezon ligowy rozpoczął się 1 sierpnia 2020 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostaną w czerwcu 2021 roku.

Spis treści

Zasady rozgrywek | edytuj kod

Zasięg terytorialny grup III ligi polskiej w piłce nożnej w sezonie 2020/2021

W III lidze sezonu 2020/2021 wszystkie uczestniczące w rozgrywkach drużyny podzielone zostały na zasadzie terytorialnej na 4 grupy:

Mistrz grupy uzyska awans na poziom centralny – do II ligi. Co najmniej 7 ostatnich drużyn (tak aby po awansie 4 mistrzów IV lig utworzyło 18 zespołów w sezonie 2021/2022) spadnie na poziom wojewódzki – do odpowiedniej terytorialnie grupy IV ligi. Liczba spadkowiczów może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych. Po rozegraniu 21 kolejek, drużyny będą podzielone na dwie grupy: mistrzowską (miejsca 1-8) oraz spadkową (miejsca 9-22). Następnie zespoły rozegrają mecz i rewanż w grupie mistrzowskiej oraz po jednym meczu w grupie spadkowej.

Drużyny, które wycofały się z rozgrywek po rozegraniu mniej niż 50% spotkań, będą automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej (do klasy okręgowej) i przesunięte na koniec tabeli, a osiągnięte przez nie rezultaty zostaną anulowane. Drużyny, które wycofają się z rozgrywek po rozegraniu 50% lub więcej spotkań, również będą automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej i przesunięte na koniec tabeli, ale za nierozegrane mecze przyznawane były walkowery 3:0 dla zespołów przeciwnych. Wykluczenie z rozgrywek grozi także za nieprzystąpienie z własnej winy do trzech meczów[1][2].

Drużyny | edytuj kod

RSTŚWSKOTMGNUNIKLEKSGŚRWPO2CHPGWKBAKNLBJARGKNBAŁELAGRWFLOPRZPTOUNS Lokalizacja klubów grających w III lidze, grupa II w sezonie 2020/2021

Objaśnienia:

  1. LKS Gołuchów, mistrz IV ligi wielkopolskiej nie otrzymał licencji na grę w III lidze, dzięki czemu awansował wicemistrz Unia Swarzędz.

Tabela | edytuj kod

Runda I (kwalifikacyjna) | edytuj kod

Aktualne na 07 kwietnia 2021. Źródło: 90minut flashscore.pl Regulamin III ligi Grupy 2
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. różnica zdobytych bramek; 3. większa liczba zdobytych bramek.

Runda II (finałowa) | edytuj kod

Aktualne na 20 czerwca 2021. Źródło: 90 minut flashscore.pl Regulamin III ligi Grupy 2
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. różnica zdobytych bramek; 3. większa liczba zdobytych bramek.
Objaśnienia:
1. W związku ze spadkiem z II ligi drużyn: Bytovia Bytów, Błękitni Stargard, Olimpia Grudziądz (które w sezonie 2021/22 zagrają w III lidze - Grupie II) drużyny z miejsc 13-15 spadają z ligi.

2. Po rundzie zasadniczej: Nielba Wągrowiec zdobyła więcej punktów niż Flota Świnoujście, dlatego zajęła wyższą pozycję w rundzie finałowej.

Miejsca po danych kolejkach | edytuj kod

UWAGA:

  • Grubsza linia pionowa oznacza koniec rundy jesiennj (kwalifikacyjnej), po której drużyny będą podzielone na dwie grupy: mistrzowską (miejsca 1-8) oraz spadkową (miejsca 9-22).

Lider kolejka po kolejce | edytuj kod

Radunia StężycaPolonia Środa WielkopolskaPolonia Środa WielkopolskaPolonia Środa WielkopolskaRadunia StężycaJarota Jarocin

Objaśnienia:

JAR - Jarota Jarocin,
RST - Radunia Stężyca,
ŚRW - Polonia Środa Wielkopolska

Wyniki | edytuj kod

Runda I (kwalifikacyjna) | edytuj kod

Aktualne na 28 marca 2021. Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Runda II (finałowa) | edytuj kod

Aktualne na 13 czerwca 2021. Źródło: 90minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Mecz po meczu – zwycięstwa, remisy, porażki | edytuj kod

Uwaga:

  • zastosowano kolejność chronologiczną (np. jeśli dana drużyna rozegrała mecz 2. kolejki jako swój piąty w kolejności, jego rezultat podano w kolumnie oznaczonej numerem „2”).
  • zaznaczona pozycja oznacza miejsce w tabeli po konkretnej kolejce.
  • kolorem zielonym zaznaczono pozycję pierwszą w tabeli, natomiast kolorem czerwonym miejsca spadkowe w tabeli w konkretnej kolejce sezonu.

Objaśnienia:

  • PA - Pauza

Przypisy | edytuj kod

  1. Regulamin rozgrywek na stronie Pomorskiego ZPN. [dostęp 14 lipca 2020].
  2. Terminarz rozgrywek 3 ligi, grupa II. [dostęp 15 lipca 2020].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Czwarty poziom ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce
Od sezonu 1996/1997 – utworzenie IV ligi makroregionalnej Rozgrywki piłki nożnej w Polsce 2020/2021 III liga polska w piłce nożnej – grupy 2016–nadal
Na podstawie artykułu: "III liga polska w piłce nożnej (2020/2021)/Grupa II" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy