II liga czeska w piłce nożnej mężczyzn


II liga czeska w piłce nożnej mężczyzn w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

II liga czeska w piłce nożnej (Fotbalova narodni liga) – od sezonu 1993/1994 drugi najwyższy poziom rozgrywek piłki nożnej organizowany przez Czeskomorawski Związek Piłki Nożnej. Liga liczy 16 drużyn. Rozgrywki odbywają się systemem kołowym (po jednym meczu jako gospodarz i gość) w dwóch rundach: jesiennej oraz wiosennej.

Najlepsze dwa zespoły po sezonie zasadniczym awansują do I ligi. Natomiast kluby, które zajęły ostatnie dwa miejsca są relegowane do niższej klasy rozgrywek – odpowiednio: Česká fotbalová liga lub Moravskoslezská fotbalová liga – w zależności od miejsca, z którego dany klub pochodzi. Ich miejsca zajmują ostatnie dwie drużyny z I ligi oraz zwycięzcy ČFL i MSFL.

Spis treści

Zwycięzcy rozgrywek | edytuj kod

Skład ligi w sezonie 2014/2015 | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. FK Uście nad Łabą nie spełnił wymogów licencyjnych I ligi dotyczących stadionu i pomimo zwycięstwa nie awansował do wyższej klasy rozgrywkowej - Fotbalová asociace České republiky (cz.)

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Drugi poziom ligowych rozgrywek piłkarskich w Czechach Piłka nożna w Czechach Drugi poziom rozgrywek piłkarskich w Europie (UEFA)
Na podstawie artykułu: "II liga czeska w piłce nożnej mężczyzn" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy