Ich pięcioro


Ich pięcioro w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ich pięcioro (ang. Party of Five) – amerykański serial telewizyjny emitowany od 12 września 1994 do 3 maja 2000 przez telewizję Fox. W Polsce serial wyemitowała TVP2 w całości od 30 września 1999 do 20 grudnia 2001.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Serial przedstawia historię rodziny Salingerów – piątki rodzeństwa, która musi radzić sobie sama, po tym jak w wypadku samochodowym giną jej rodzice. Opieką nad czwórką niepełnoletniego rodzeństwa zajmuje się najstarszy Charlie. Musi przejąć też rodzinny interes Salingerów – restaurację.

Produkcja | edytuj kod

Początkowo Ich pięciorgu groziło szybkie zakończenie produkcji z powodu niskiej oglądalności. Wzrosła ona po tym, jak w 1996 serial otrzymał Złoty Glob za najlepszy serial dramatyczny. Młodzi odtwórcy głównych ról (Jennifer Love Hewitt, Neve Campbell, Matthew Fox, Scott Wolf) zdobyli duży rozgłos i rozpoczęli karierę aktorską.

Spin-off | edytuj kod

Spin-offem Ich pięciorga był serial A życie kołem się toczy (Time Of Your Life), w którym przedstawiono dalszą historię Sarah Reeves Merrin (Jennifer Love Hewitt), przyjaciółki Salingerów. Pomimo popularności aktorki, nadawanie serialu zostało przerwane w połowie pierwszego sezonu z powodu niskiej oglądalności.

Obsada | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ich pięcioro" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy