Igrzyska Imperium Brytyjskiego 1934


Igrzyska Imperium Brytyjskiego 1934 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Państwa biorące udział w II Igrzyskach Imperium Brytyjskiego:

     państwa debiutujące

     państwa, które brały już udział w Igrzyskach

II Igrzyska Imperium Brytyjskiego w 1934 roku według pierwotnych planów miały odbyć się w Johannesburgu, jednak ze względu na kryzys polityczny w ZPA impreza została przeniesiona i ostatecznie odbyła się w Londynie. W imprezie wzięło udział około 500 sportowców z 16 reprezentacji. Podczas konkurencji pływackich padło 11 rekordów IWB, które są najlepszymi wynikami do chwili obecnej, wszystkie ze względu na fakt, że zostały wyłączone z kalendarza dzisiejszych Igrzysk.

Podczas Igrzysk Imperium Brytyjskiego w 1934 roku po raz pierwszy złożono przysięgę, która została odczytana przez kapitana angielskich lekkoatletów, R. L. Howlanda.

Uczestnicy igrzysk | edytuj kod

W tej edycji igrzysk zadebiutowało pięć reprezentacji. W igrzyskach po raz ostatni wzięła udział Nowa Fundlandia, która została przyłączona do Kanady w 1947 roku. Po raz ostatni wystąpiła także reprezentacja Irlandii, która wówczas startowała pod nazwą Wolnego Państwa Irlandzkiego.

Dyscypliny i wyniki | edytuj kod

W kalendarzu Igrzysk znalazło się sześć dyscyplin sportowych. Były to: boks, bowls, kolarstwo, lekkoatletyka, sporty wodne oraz zapasy. W tej edycji zawodów, w porównaniu z poprzednią, nie rozgrywano regat wioślarskich.

Klasyfikacja medalowa

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Igrzyska Imperium Brytyjskiego 1934" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy