Ihor Artymowicz


Ihor Artymowicz w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ihor Kłymentijowycz Artymowicz, ukr. Ігор Климентійович Артимович, ros. Игорь Климентьевич Артымович, Igor Klimientjewicz Artymowicz (ur. 18 lipca 1959 we Lwowie) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji obrońcy, trener piłkarski.

Spis treści

Kariera piłkarska | edytuj kod

Kariera klubowa | edytuj kod

Wychowanek Internatu Sportowego we Lwowie. W 1978 rozpoczął karierę piłkarską w Torpedo Łuck, a latem 1979 powrócił do Lwowa, gdzie został piłkarzem Karpat Lwów. Przez wysoką konkurencję nie potrafił przebić się do podstawowego składu i wkrótce zakończył karierę piłkarską.

Kariera trenerska | edytuj kod

Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę szkoleniową. Najpierw pomagał z Bohdanem Bandurą trenować FK Lwów[1]. W kwietniu 2005 prowadził w dwóch meczach klub Rawa Rawa Ruska[2]. Od 2006 roku pracował w sztabie szkoleniowym Obołoni Kijów[3]. W maju 2008 objął stanowisko pełniącego obowiązki głównego trenera Obołoni Kijów. Ale już w czerwcu 2008 został zmieniony na tym stanowisku przez Jurija Maksymowa. W październiku 2008 objął prowadzenie trzecioligowego klubu Arsenał Biała Cerkiew, z którym w debiutowym sezonie awansował do Pierwszej Lihi. 30 września 2012 roku po serii nieudanych gier podał się do dymisji[4].

Sukcesy i odznaczenia | edytuj kod

Sukcesy trenerskie | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. UA-Футбол. Ігор Артимович: "Зміни в міжсезоння будуть незначними"
  2. Чемпионат Украины по футболу
  3. подробнее - Новости ФК Гелиос Харьков
  4. UA-Футбол. Главный тренер белоцерковского "Арсенала" Игорь Артымович подал в отставку

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ihor Artymowicz" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy