Imke Duplitzer


Imke Duplitzer w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Imke Duplitzer (ur. 28 czerwca 1975 w Karlsruhe) – niemiecka szpadzistka, dwukrotna mistrzyni Europy, wicemistrzyni świata. Zaczęła trenować mając 11 lat. Należy do klubu OFC Bonn.

Spis treści

Kariera sportowa | edytuj kod

W 1992 roku, podczas mistrzostw świata w Hawanie, wraz z drużyną zdobyła srebrny medal. Na mistrzostwach Europy w Bolzano w 1999 roku została indywidualną mistrzynią Europy.

Na igrzyskach olimpijskich w Atenach zdobyła srebrny medal w turnieju drużynowym - z Brittą Heidemann oraz Claudią Bokel. W 2006 podczas Mistrzostw Świata zdobyła brązowy medal po pokonaniu rumuńskiej drużyny; walczyła razem z Heidemann, Bokel oraz Marijaną Markovic.

Życie prywatne | edytuj kod

Z zawodu jest żołnierką o stopniu Hauptfeldwebel - odpowiednika naszego pierwszego oficera. Jest instruktorem nurkowania. Bliskie są jej prawa człowieka - w czasie igrzysk w Pekinie nie wzięła udziału w ceremoniach otwarcia na znak protestu przeciw komunistycznemu rządowi w Chinach.

Ma starszego brata[1]. Między 6 a 10 rokiem życia mieszała w Lagos w Nigerii. Jest wyoutowaną lesbijką[2]. W latach 1999-2007 mieszkała ze swoją życiową partnerką (z zawodu nauczycielką) oraz ich córką w Bonn.

Przypisy | edytuj kod

  1. Portret Imke
  2. Olimpijskie zawodniczki, lesbijki

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Imke Duplitzer" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy