Impostor: Test na człowieczeństwo


Impostor: Test na człowieczeństwo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Impostor: Test na człowieczeństwo (tytuł oryginalny Impostor) – amerykański film fabularny z 2002 roku w reż. Gary’ego Fledera.

Film należy do gatunków filmów science fiction, a także thrillerów psychologicznych. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania amerykańskiego pisarza science fiction Philipa K. Dicka z 1952 roku pt. Impostor.

Spis treści

Twórcy filmu | edytuj kod

Obsada | edytuj kod

Fabuła | edytuj kod

Fabuła filmu osadzona jest w roku 2079. Ziemia toczy wojnę z najeźdźcami z kosmosu. Spencer Olham jest wybitnym naukowcem, pracującym dla rządu nad nowymi typami broni. Pewnego dnia zostaje oskarżony o bycie replikantem - obcym agentem, którego zadaniem jest zgładzenie pani kanclerz ziemskiego rządu. Choć zostaje schwytany, ucieka, aby udowodnić, że jest to pomyłka, a zarazem utwierdzić siebie, że jego przekonanie o własnej tożsamości jest prawdziwe. Próbuje dostać się do szpitala, w którym pracuje jego żona, aby przeprowadzić dokładny skan swojego ciała - swoisty test na człowieczeństwo, jednak w trakcie badania pojawiają się agenci ścigający Olhama i nie kończy on skanu.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Impostor: Test na człowieczeństwo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy