In the End (singel Kat DeLuny)


In the End (singel Kat DeLuny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

"In the End" to piosenka bachata stworzona przez Kat DeLunę, Claude'a Kelly'ego i RedOne[1] na debiutancki album studyjny DeLuny, 9 Lives (2007). Wyprodukowany przez RedOne Productions, utwór wydany został jako trzeci singel promujący krążek jedynie w Europie w dniu 31 października 2008.

Spis treści

Informacje o singlu | edytuj kod

"In the End" wydany został jako trzeci singel promujący album 9 Lives jedynie w Europie ze względu na sukces poprzedniej kompozycji prezentującej krążek na tym kontynencie, utworu "Run the Show". Piosenka wydana została jedynie w formatach digital download oraz airplay przez co nie zyskała na popularności.

Singel umieszczony został na kilku zagranicznych kompilacjach m.in. Hits & Dance 2009, czy Dancefloor Connection 2008 Vol. 2[1].

Wydanie singla | edytuj kod

Po premierze singla pod koniec roku 2008, "In the End" zadebiutował na notowaniu najpopularniejszych singli w Belgii na miejscu #50. Dnia 1 listopada 2008 kompozycja znalazła się na liście, jednak tydzień później opuściła notowanie, powracając na nie dwa tygodnie później z pozycją #38. Tydzień po powrocie na listę singel zanotował awans na miejsce #31, które stało się najwyższym miejscem jakie osiągnął na oficjalnym notowaniu w tymże kraju. Piosenka łącznie spędziła w rankingu pięć tygodni[2].

Teledysk | edytuj kod

Teledysk do singla nagrywany był w ostatnim tygodniu września 2008 i miał premierę dnia 30 października 2008 za pośrednictwem witryny internetowej YouTube.com[3]. Klip przedstawia ujęcia, w których artystka ukazana jest jako nastolatka wykonująca utwór wraz ze swoim zespołem oraz przebywająca na tle efektownego oświetlenia prezentując pozy. Na następnych kadrach można ujrzeć DeLunę jako dojrzałą kobietę w czarnym odzieniu, wysokich obcasach i czerwonej szmince trzymającą w dłoni różę.

Listy utworów i formaty singla | edytuj kod

Singel digital download
  1. In the End – 3:23

Pozycje na listach | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Kat DeLuna - In The End - swisscharts.com, www.swisscharts.com [dostęp 2017-11-23] .
  2. a b In The End by Kat Deluna - Music Charts, acharts.us [dostęp 2017-11-23] .
  3. YouTube, www.youtube.com [dostęp 2017-11-23]  (fr.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "In the End (singel Kat DeLuny)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy