Instant Karma: The Amnesty International Campaign to Save Darfur


Instant Karma: The Amnesty International Campaign to Save Darfur w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Instant Karma: The Amnesty International Campaign to Save Darfurkompilacja utworów Johna Lennona wykonanych przez różnych artystów dla wsparcia kampanii Amnesty International, której celem jest zażegnanie kryzysu w Darfurze. Zarówno album jak i cała kampania są częścią ogólnoświatowego projektu tej organizacji „Make Some Noise”.

Spis treści

Wydanie | edytuj kod

Prawa do piosenek Lennona oraz gaże za publikację tych nagrań zostały przekazane dla Amnesty International przez Yoko Ono. Amnesty International użyła ich do rozpoczęcia projektu „Make Some Noise”, który później doprowadził do stworzenia dodatkowej kampanii „Instant Karma”.

Album ten ma spożytkować siłę muzyki Lennona do zainspirowania nowego pokolenia aktywistów, które powinno walczyć o prawa człowieka.

"To świetnie, że dzięki tej kampanii, muzyka która jest tak dobrze znana dla wielu ludzi mojej epoki, zostanie również przyjęta przez całkiem nowe pokolenie” - mówi Ono. „Muzyka Johna miała za zadanie inspirować do zmian i do ubiegania się o ochronę praw człowieka - naprawdę możemy sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem."

Larry Cox, dyrektor wykonawczy Amnesty International U.S.A. dodaje: „Znamy potęgę muzyki do jednoczenia i inspirowania ludzi. W konflikcie w Darfurze zginęły już setki tysięcy, miliony zostały wygnane ze swoich spalonych wiosek, a gwałty stosowane były jako zwyczajna taktyka, dlatego świat potrzebuje masowe mobilizacji, aby domagać się odpowiednich działań i sprawiedliwości. Gorliwa chęć Johna Lennona do tego, abyśmy wyobrażali sobie bezpieczniejszy świat połączona z wprawą organizacji Amnesty International w dążeniu do sprawiedliwości - oto dwa główne składniki kampanii „Instant Karma”. Pozwala ona na to, aby zwykli ludzie mieli szansę ratowania życia innych–uważamy, John byłby dumny z tego pomysłu.

"John Lennon nie był jedynie słynnym Beatlesem, był sumieniem społecznym swojego pokolenia” - mówi Jeff Ayeroff, jeden z producentów albumu. „Poprzez ponowne interpretowanie i przedstawianie jego muzyki nowemu pokoleniu, udaje nam się naświecić światło w ciemności zalegającej w Darfurze. Dar Yoko Ono, która podarowała muzykę Johna (którego dzieła zwracają uwagę na ból i niesprawiedliwość na świecie) dla Amnesty International, jest prawdziwą latarnią światła. Mówimy po prostu: dajcie szansę pokojowi."

Dochody ze sprzedaży CD i utworów w internecie zasilą organizację Amnesty International i jej kampanię, której celem jest skupienie uwagi i mobilizacja aktywizmu wokół katastrofy w Darfurze i innych kryzysów praw człowieka.

W USA album został wydany 12, a w Wielkiej Brytanii 25 czerwca 2007.

Wydanie amerykańskie | edytuj kod

Dysk I | edytuj kod

Dysk II | edytuj kod

Dodatkowe utwory dostępne w edycji sklepu Borders | edytuj kod

(Only available on the special edition of the album courtesy of Borders on Disc Two)

Dodatkowe utwory dostępne w formacie cyfrowym na iTunes | edytuj kod

(Dostępne jedynie do ściągnięcia z rozszerzonej edycji albumu iTunes)

Wszystkie utwory napisane przez Lennona z wyjątkiem „Oh, My Love” i „Happy Xmas (War Is Over)” - napisane przez duet Lennon/Ono

Wydanie międzynarodowe | edytuj kod

Dysk I | edytuj kod

Dysk II | edytuj kod

Inne Covery | edytuj kod

Ponad 50 artystów wzięło udział w kampanii „Instant Karma” będącej częścią programu Amnesty InternationalMake Some Noise” prowadzonego na całym świecie. Niektóre z tych coverów dostępnych jest do ściągnięcia na stronie programu Make Some Noise i nie pojawią się one na albumie.

Covery te obejmują (w kolejności daty wydania):

Kolejne utwory mają być wydawane w formie cyfrowej w najbliższych miesiącach.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

John Lennon
Na podstawie artykułu: "Instant Karma: The Amnesty International Campaign to Save Darfur" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy