Intercontinental Rally Challenge


Intercontinental Rally Challenge w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Kris Meeke w Peugeocie 207 S2000 podczas Rajdu Szkocji 2010

Intercontinental Rally Challenge (IRC) – seria rajdowa, organizowana przez Fédération Internationale de l'Automobile w latach 2006–2012. Powstała w 2006 jako International Rally Challenge, od 2007 roku używała obecnej nazwy. Była transmitowana przez stację Eurosport.

Seria specyfikowała się samochodami grupy N i grupy A w klasach Super 2000, R2 i R3 z silnikiem o pojemności do 2000 cm3. W rywalizacji uczestniczyły zespoły: Abarth, Honda, M-Sport (Ford), Peugeot, Proton, Ralliart (Mitsubishi), Škoda i Subaru. Zespoły korzystały z opon Pirelli, Michelin lub Yokohama. Ostatnim mistrzem kierowców tej serii został Andreas Mikkelsen, który wywalczył ten tytuł drugi raz z rzędu. Wśród konstruktorów w trzech ostatnich sezonach mistrzostwo wywalczył zespół Škody.

W 2012 roku postanowiono zakończyć serię IRC i połączyć ją z Rajdowymi Mistrzostwami Europy, zachowując nazwę tych drugich.

Mistrzowie | edytuj kod


Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Intercontinental Rally Challenge" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy