Invincible (komiks)


Invincible (komiks) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Invincible (z ang. dosłownie: "Niezwyciężony") – amerykańska superbohaterska seria komiksowa stworzona przez scenarzystę Roberta Kirkmana i rysownika Cory'ego Walkera, prowadzona przez nich we współpracy z ilustratorem Ryanem Ottleyem, wydawana w formie miesięcznika od stycznia 2003 do lutego 2018 przez wydawnictwo Image Comics[1]. Łącznie ukazały się 144 numery. Po polsku serię publikuje Egmont Polska od 2018 w formie tomów zbiorczych[2].

Fabuła | edytuj kod

Mark Grayson był z pozoru zwykłym nastolatkiem chodzącym do szkoły średniej. W rzeczywistości musiał ukrywać przed światem fakt, że jest jednocześnie synem Omni-Mana, pozaziemskiego superbohatera, który na Ziemi przyjął tożsamość Nolana Graysona, ożenił się z Ziemianką i założył z nią rodzinę. Gdy Mark odkrył, że odziedziczył po ojcu nadludzką siłę i zdolność latania, przysiągł wykorzystać swoje moce do ochrony planety. Przyjął przydomek Invincible i przybrał kostium superbohatera, jednak prowadzenie podwójnego życia, dostosowanie się do nowo odkrytych mocy i poradzenie sobie z prawdą o swoim pochodzeniu nie przyszło mu łatwo[3].

Tomy zbiorcze | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Invincible - Comic, Animated Series, Movie, and More!, Skybound Entertainment [dostęp 2019-02-17]  (ang.).
  2. Invincible. Niezwyciężony - komiks.gildia.pl - komiks, recenzje, newsy, galerie, konkursy, www.komiks.gildia.pl [dostęp 2019-02-17] .
  3. „Invincible” tom 1 - recenzja, Paradoks [dostęp 2019-02-17]  (pol.).
Na podstawie artykułu: "Invincible (komiks)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy