Iryna Brémond


Iryna Brémond w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Iryna Brémond (ur. 5 października 1984 w Mińsku) – francuska tenisistka, do lutego 2011 reprezentująca Białoruś i nosząca nazwisko Kurjanowicz. W lutym 2011 wyszła za mąż za swojego trenera Erica Brémonda i zmieniła obywatelstwo na francuskie.

Pierwszy profesjonalny mecz w karierze rozegrała w październiku 1999 roku, biorąc udział dzięki dzikiej karcie w turnieju rangi ITF w Mińsku. Przez następne dwa lata grała głównie w eliminacjach do turniejów ITF, ale poza nielicznymi wyjątkami, kończyła swój udział właśnie na rundach kwalifikacyjnych. Podczas zawodów w Poznaniu w 2002, po przejściu kwalifikacji dotarła do ćwierćfinału turnieju głównego. Pierwszy turniej wygrała w 2006 roku − w Nantes. W 2007 wygrała kolejne dwa turnieje, w Wielkiej Brytanii i w Izraelu. W sumie wygrała piętnaście turniejów w grze singlowej i jedenaście w deblowej rangi ITF.

W 2006 w grudniu, po raz pierwszy w karierze, wzięła udział w eliminacjach do turnieju WTA w Auckland, ale przegrała w pierwszej rundzie z Virginie Razzano. W następnym roku zagrała w kwalifikacjach do trzech turniejów wielkoszlemowych, w Roland Garros, Wimbledonie i US Open. Za każdym razem kończyła swój udział na pierwszej rundzie, przegrywając odpowiednio z Ahshą Rolle, Stéphanie Cohen-Aloro i Yuriką Semą. W 2011 otrzymała od organizatorów "dziką kartę" do turnieju głównego French Open, gdzie odpadła w drugiej rundzie po przegranej z Robertą Vinci.

Wygrane turnieje rangi ITF | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Iryna Brémond" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy