Józef Arno Włodarski


Józef Arno Włodarski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Józef Arno Włodarski (ur. 1950 w Bornicach koło Susza) – polski historyk, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.

Życiorys | edytuj kod

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (1975), pracę magisterską pisał pod kierunkiem prof. dr hab. Wacława Odyńca. W 1986 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. W 2001 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie historii powszechnej nowożytnej XVI–XVIII wieku. W latach 2002-2005 był prodziekanem ds. studentów i kształcenia Wydziału Filologiczno-Historycznego UG, a w latach 2005-2008 jego dziekanem.[1]

Opiekun Naukowego Koła Historyków Uniwersytetu Gdańskiego. Członek Komisji Historii Nauk Społecznych Komitetu Historii Nauki i Techniki PAN. Specjalista w dziedzinie historii wojskowości Dalekiego Wschodu oraz historii Prus Królewskich.

26 czerwca 2017 roku prezydium Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów wznowiło postępowanie habilitacyjne Włodarskiego i zawiesiło jego przewód profesorski w związku ze znalezieniem splagiatowanych fragmentów w jego rozprawie habilitacyjnej; w czerwcu 2018 roku rada Wydziału Historycznego UG uchyliła uchwałę o nadaniu Włodarskiemu stopnia doktora habilitowanego, jego odwołanie zostało zaś skierowane do Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów[2][3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Po tym, Wydział został podzielony na dwa.
  2. Marek Wroński: Wznowienia – uwaga na procedury! (pol.). forumakademickie.pl. [dostęp 2018-10-23].
  3. Wioleta Stolarska: Emerytowany profesor UG stracił tytuł przez plagiaty (pol.). trojmiasto.pl, 23 października 2018. [dostęp 2018-10-23].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Józef Arno Włodarski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy