Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm


Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Oryginalny obraz: James McNeill Whistler, Portret matki 1871, Musée d’Orsay, Paryż

Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm (org. Bean: The Ultimate Disaster Movie) – pierwszy pełnometrażowy film o przygodach Jasia Fasoli.

Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles oraz w Londynie.

Fabuła | edytuj kod

Do muzeum sztuki nowoczesnej w Los Angeles zostaje przywieziony obraz Matka Whistlera autorstwa Jamesa McNeill Whistlera (w rzeczywistości obraz ten znajduje się w Musée d’Orsay w Paryżu i jest większy niż kopia filmowa). Muzeum wysyła list do drugiego muzeum w Londynie z prośbą o przysłanie specjalisty, aby uświetnił on ceremonię odsłonięcia obrazu w amerykańskiej galerii. Dobroduszny dyrektor promuje Jasia Fasolę, a pracownicy zgadzają się na jego wybór, bo to oznacza pozbycie się kłopotliwego współpracownika. W wyniku tego do Los Angeles przylatuje pan Fasola – kustosz londyńskiego muzeum.

Zostaje przyjęty jak prawdziwy profesor sztuki, a jego zachowanie początkowo uważa się za niegroźne wybryki uczonego. Tymczasem Jaś Fasola prezentuje swój niepowtarzalny styl zachowania się w każdej sytuacji. Mieszka w domu Davida Langleya oraz jego rodziny. Niespodziewanie, gdy Jaś Fasola przypatruje się obrazowi Matki Whistlera, przypadkowo go niszczy. Musi go naprawić do czasu, aż nie zostanie on publicznie odsłonięty. Na miejsce oryginału wkleja reprodukcję z plakatu, a zniszczony obraz zabiera do domu.

Obsada | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy