Jacek Music


Jacek Music w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Handlowo Usługowa Oficyna Wydawnicza "Jacek Music" – z oddziałem w Szczecinie powstała w grudniu 1990 jako ideowy spadkobierca Studenckiego Ośrodka Nagrań i Dokumentacji Dźwiękowej ABKiSz ZSP "Alma-Art", który działał z powodzeniem na bazie Akademickiego Radia „Pomorze” Politechniki Szczecińskiej w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Oficynę Wydawniczą założył absolwent Politechniki Szczecińskiej i wieloletni redaktor naczelny Akademickiego Radia „Pomorze” – Marek Wójcik

Spis treści

Działalność | edytuj kod

Po 1989 nie znaleziono nowej formuły dla egzystencji ARP czy SONiDD. Na szczęście udało się ocalić od zapomnienia dużą część taśmoteki studenckiej Akademickiego Radia „Pomorze”. Oficyna Wydawnicza weszła w posiadanie nagrań dźwiękowych z imprez pokazujących dorobek artystyczny społeczności akademickiej, dokonanych w studiu muzycznym ARP oraz na różnego rodzaju festiwalach studenckich.

Sprzymierzeńcem okazał się postęp techniczny. Technika komputerowa pozwalać zaczęła na poprawę jakości technicznej zgromadzonych przed lata nagrań i wydawania ich na CD. Znaczące ilości nagrań ze Studenckiego Festiwalu FAMA w Świnoujściu zostały odzyskane z archiwów i przeniesione techniką cyfrową na nośniki nowszej generacji umożliwiając miłośnikom piosenki studenckiej lat 1973-1991 powrót wspomnieniami do lat młodości.

Lata 90. upłynęły Oficynie na realizacji wydawnictw muzycznych na płytach kompaktowych (tłoczonych, później wypalanych w nagrywarkach) w oparciu o zbiory archiwalne.

Pierwszy album wydany w 1990 nosi nazwę „Sercopisanie” Starego Dobrego Małżeństwa. Oficyna spotkała się z wielkim zainteresowaniem i postanowiła wydać kolejne płyty, m.in. piosenki turystyczne, szanty, muzykę poważną, kabaretową, aż w końcu wydać ostatni album JMC-20 Piosenka studencka w latach 1978 – 1982 ze znacznym udziałem Jacka Kaczmarskiego.

Dyskografia | edytuj kod

Rozwój | edytuj kod

W 2000 Handlowo Usługowa Oficyna Wydawnicza "Jacek Music" rozszerzyła swoją działalność o sferę medialną. Postanowiła realizować wizytówki i kroniki multimedialne na płytach DVD. Po kilku latach współpracy ze szkołami i firmami, które korzystały z jej usług, postanowiła wprowadzić na rynek filmy, spoty, reportaże reklamujące i promujące miasta, instytucje, imprezy czy obiekty. Wieloletnimi partnerami okazali się organizatorzy Western Piknik’u FOLK. BLUES & COUNTRY FESTIWAL w Sułominie oraz Miasto i Klub Biegacza "Sporting" Międzyzdroje organizujący cykl biegów śniadaniowych wybrzeżem Bałtyku.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Jacek Music" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy