Jak oni śpiewają


Jak oni śpiewają w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak oni śpiewają (ang. Soapstar Superstar) – polski program rozrywkowy emitowany w Polsce na licencji brytyjskiej. Jest pierwszą zagraniczną wersją tego programu. Prowadzącymi byli Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz.

Podczas trzeciej edycji show w sobotnie poranki emitowany był program telewizyjny Jak Oni śpiewają – kulisy. 22 grudnia 2007 wyemitowany był specjalny odcinek programu – Jak oni świętują?, w którym uczestnicy śpiewali świąteczne przeboje. 30 maja 2009 telewizja pokazała specjalny odcinek z okazji Dnia Dziecka.

Spis treści

Zasady programu | edytuj kod

W programie brały udział gwiazdy polskich seriali (w szóstej edycji – finaliści poprzednich sezonów), którzy co tydzień śpiewali utwory muzyczne. Ich występy oceniała komisja jurorska (Edyta Górniak, Rudi Schuberth i Elżbieta Zapendowska oraz gość specjalny), których noty miały być wskazówką dla telewidzów, oddających głosy na uczestników za pomocą SMS-ów. Pod koniec każdego odcinka prowadzący ogłaszali nazwiska dwóch zawodników, którzy z powodu otrzymania najmniejszej liczby SMS-ów trafiały do tzw. „strefy zagrożenia”. W następnym odcinku odpadał uczestnik, który w ciągu całego tygodnia otrzymał mniejszą liczbę głosów od telewidzów.

Do czwartej edycji wybór piosenek dla uczestników po części należał do jury, a po części do telewidzów. Przewodniczący jury, Rudi Schuberth, wymieniał dwie propozycje utworów, a telewidzowie, dopisując odpowiedni numer do treści SMS-a z głosem na danego uczestnika, wybierali jeden z nich. Uczestnicy poznawali tytuły nowych piosenek pod koniec odcinka. W momencie, gdy w jednym odcinku uczestnicy śpiewali po dwie lub trzy piosenki, jedną z nich wybierali telewidzowie, a kolejna była odgórnie zaproponowana przez jurorórw. Od piątej edycji repertuar wybierali jedynie jurorzy. W pierwszych trzech edycjach repertuar w danym odcinku był zróżnicowany, jednak od czwartej odsłony wprowadzono podziały tematycznie odcinków – najczęściej odcinki poświęcane są starym kultowym zespołom lub danej dekadzie starych przebojów.

Główną nagrodą w finale konkursu był Brylantowy Mikrofon, singel z dwiema piosenkami z programu (w edycjach I-IV) oraz kontrakt na nagranie własnej płyty. Spośród wszystkich zwycięzców kontrakt zrealizowała jedynie zwyciężczyni pierwszej edycji, Agnieszka Włodarczyk. Dodatkowo w pierwszej edycji do zdobycia był tytuł „śpiewającej supergwiazdy” i biżuteria firmy Jubiler Schubert. Począwszy od drugiej edycji, laureat otrzymywał również samochód. Ponadto w pierwszej i drugiej edycji uczestnicy programu, którzy odpadli, otrzymywali telefon komórkowy oraz dwudniowy pobyt w Spa. W czwartej i piątej edycji zdobywcy drugiego miejsca otrzymywali w nagrodę pianino.

Kolejne edycje programu wygrali: Agnieszka Włodarczyk, Joanna Liszowska, Krzysztof Respondek, Artur Chamski i Laura Samojłowicz. Szóstą edycję wygrał Respondek.

Ekipa | edytuj kod

Prowadzący | edytuj kod

Jurorzy | edytuj kod

Pierwsza, druga i trzecia edycja | edytuj kod

Od pierwszej do trzeciej edycji funkcję czwartego jurora pełnił uczestnik, który w danym odcinku odpadł z dalszej rywalizacji. Na koniec odcinka mógł on także wręczyć brylantowego jokera i ocalić jednego z uczestników od zagrożenia.

Uczestnicy | edytuj kod

Pierwsza edycja | edytuj kod

Druga edycja | edytuj kod

Trzecia edycja | edytuj kod

Czwarta edycja | edytuj kod

Piąta edycja | edytuj kod

Szósta edycja | edytuj kod

Oglądalność | edytuj kod

Tabela z liczbą osób oglądających dany odcinek według AGB Nielsen Media Research.

Podane liczby dotyczą wyłącznie oglądalności telewizyjnej emisji na żywo – nie uwzględniają oglądalności powtórek itp.

     Odcinek specjalny

Spis edycji | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Jak oni śpiewają" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy