Jan Nowak (urzędnik)


Jan Nowak (urzędnik) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jan Nowak (ur. 20 października 1951 w Białej Podlaskiej) – polski urzędnik i samorządowiec. Radny Dzielnicy Warszawa Wola m.st. Warszawy[1], Dyrektor Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (później Urzędu Ochrony Danych Osobowych), od 2019 prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Życiorys | edytuj kod

Ukończył Wydział Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej. Jest także absolwentem podyplomowych studiów EMBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

W styczniu 2008 został dyrektorem Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Do jego zadań należało w szczególności wydawanie decyzji administracyjnych i opinii legislacyjnych, a także inicjowanie działań kontrolnych GIODO. Po 25 maja 2018 (w związku z rozpoczęciem stosowania RODO oraz ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych) stał się dyrektorem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

4 kwietnia 2019 z rekomendacji posłów Prawa i Sprawiedliwości został powołany przez Sejm na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych[2]. 12 kwietnia tegoż roku zgodę na jego nominację wyraził Senat RP. Jan Nowak złożył ślubowanie 16 maja 2019[3].

Odznaczenia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Informacje o Janie Nowaku na stornie internetowej Dzielnicy Wola
  2. Uchwała Sejmu RP z dnia 4 kwietnia 2019 r. w sprawie powołania Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
  3. Porządek dzienny 81. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 15 i 16 maja 2019 r.
Na podstawie artykułu: "Jan Nowak (urzędnik)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy